Спеціальні потреби

Вахта прав людини: НАТО має розслідувати загибель мирних жителів у Лівії


Північноатлантичний альянс не визнав, що повітряні удари під час лівійської кампанії 2011 року спричинили десятки жертв серед цивільного населення, і не став розслідувати можливі незаконні нападу, зазначає Вахта прав людини (Human Rights Watch) в доповіді, опублікованій 14 травня.

Доповідь цієї міжнародної правозахисної організації «Невизнані втрати: жертви серед цивільного населення в ході повітряних ударів НАТО в Лівії» докладно розглядає вісім повітряних ударів НАТО, в результаті яких втрати серед лівійського цивільного населення склали не менше 72 осіб, у тому числі - 20 жінок і 24 дитини. Доповідь по ділянках, які зазнали бомбардування, заснована на польових дослідженнях, проведених під час або після конфлікту. Серед інших методів були проведені інтерв'ю з очевидцями подій і місцевими жителями.

«НАТО зробило важливі кроки по мінімізації втрат серед цивільного населення під час лівійської кампанії, але необхідна інформація і розслідування за фактом загибелі 72 цивільних осіб, - заявив Фред Абрахамс, спеціальний радник Вахти прав людини та головний автор доповіді. - Атаки дозволені тільки на військові цілі, і в деяких випадках залишаються серйозні питання про те, які саме цілі мали намір вразити війська НАТО».

Нагадаємо, що військова кампанія НАТО в Лівії, яка тривала з березня по жовтень 2011 року, була санкціонована резолюцією Ради Безпеки ООН № 1973 для захисту цивільного населення від нападів з боку військових сил Муаммара Каддафі.

Як зазначає Вахта прав людини, число жертв повітряних ударів НАТО серед цивільного населення Лівії виявилося відносно невеликим, враховуючи інтенсивність і тривалість бомбардувань. Тим не менш, у цій гуманітарній організації вважають, що відсутність чіткої військової мети на семи з восьми оглянутих правозахисниками ділянках, викликає побоювання з приводу можливих порушень законів і звичаїв війни.

Вахта прав людини закликала НАТО розслідувати всі атаки, які можуть бути визнані неправомірними, і доповісти про свої висновки Раді Безпеки ООН, яка санкціонувала військову інтервенцію в Лівії.

Питання жертв серед цивільного населення від повітряних ударів у Лівії повинно також бути піднято на саміті глав держав НАТО, який пройде в Чикаго 20 і 21 травня, заявляє Вахта прав людини.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG