Усунення Ґевіна Вільямсона з посади британського міністра оборони знову нагадує про побоювання, які західні уряди мають щодо китайської компанії Huawei («Хуавей»).
Ми вважаємо, що важливість рішень щодо 5G важко переоцінити з огляду на те, що ми будемо будувати у наступні роки, використовуючи ті технології.Роб Стреєр
Міністр був усунений 1 травня, коли урядове розслідування у Лондоні вказало на нього як на джерело газетної публікації про засідання Ради національної безпеки Великої Британії, що стосувалося ролі «Хуавей» у створенні мережі мобільного інтернетного зв’язку п’ятого покоління (5G).
Ґевін Вільямсон заперечує, що переказав журналістові газети Telegraph інформацію про наміри британського уряду таки дозволити китайській компанії участь, хоч і обмежену, у побудові мережі.
Таке рішення британського уряду йшло б у розріз із застереженнями про те, що «Хуавей» може зазнавати впливу з боку китайського уряду, а тому залучення цієї компанії до систем зв’язку може створювати загрози безпеці.
Застереження США
Технології зв’язку п’ятого покоління передбачають набагато швидшу передачу великих обсягів даних, ширше покриття і більш надійне сполучення.
Швидкісний безпровідний інтернет має стати основою для поєднання і швидкої взаємодії систем, які розширять застосування штучного інтелекту й уможливлять, наприклад, масове використання самокерованих автомобілів.
Уряд Сполучених Штатів активно переконує інші західні держави повністю відмовитися від використання китайського устаткування і технологій для мережі 5G.
Роб Стреєр, помічник секретаря Державного департаменту США з питань кібер-технологій та зв’язку, знову нещодавно наголосив, що йдеться про “неприйнятний ризик” для безпеки.
В інтерв’ю Британській телерадіомовній корпорації Стреєр повторив, що загроза може поширюватися і на Америку, якщо вразливими будуть системи зв’язку тих країн, з якими Сполучені Штати активно обмінюються інформацією і розвідувальними даними.
“Ми вважаємо, що важливість рішень щодо 5G важко переоцінити з огляду на те, що ми будемо будувати у наступні роки, використовуючи ті технології”, - сказав посадовець.
Роб Стреєр наголосив: “Ми вважаємо неприйнятним ризиком залучення постачальників, яким немає довіри, до створення засадничої інфраструктури, бо вони будуть мати можливість впливати на ті життєво важливі мережі”.
“Крім того, ми стурбовані здатністю уряду з таким послужним списком який має Китай, отримати доступ до величезних обсягів даних, часто особистих даних, якими можна зловживати”, - цитує американського урядовця Бі-Бі-Сі.
Президент США Дональд Трамп минулого місяця оголосив державну програму підтримки побудови мережі зв’язку п’ятого покоління.
“Ми не можемо дозволити жодній іншій країні дозволити перегнати Сполучені Штати у цій могутній індустрії майбутнього”, - сказав Трамп, оголошуючи новий аукціон на використання радіочастот, а також 20-мільярдний фонд для сприяння прокладання оптоволоконних кабелів у сільських місцевостях.
Дивіться також: Гонтарева про Лондон, свою нову книгу, Приватбанк і пораду Зеленському