Спеціальні потреби

Пішла з життя легенда українського оперного світу - Дмитро Гнатюк


Дмитро Гнатюк

На 92-му році життя помер оперний співак, народний артист України Дмитро Гнатюк.

На 92-му році життя помер співак, народний артист України Дмитро Гнатюк, повідомляє Міністерство культури України.

«Світове музичне мистецтво зазнало непоправної втрати – 29 квітня на 92-му році пішов з життя видатний співак, Герой України, народний артист України, академік Національної академії мистецтв України, професор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка Дмитро Михайлович Гнатюк. Все своє життя він присвятив розвитку та популяризації національного оперного мистецтва та вихованню кращих українських митців», – йдеться в повідомленні МКУ.

Гнатюк був виконавцем понад 50 складних і великих ролей в оперних виставах, серед яких партія Султана у «Запорожці за Дунаєм», Енея в «Енеїді», Остапа в «Тарасові Бульбі», Фігаро у «Севільському цирульнику».

«Як режисер Дмитро Гнатюк здійснив постановки відомих і улюблених опер «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського, «Пікова дама», «Мазепа» Петра Чайковського, «Сорочинський ярмарок» Модеста Мусоргського, «Тоска» Джакомо Пуччіні, «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні, «Травіата», «Аїда» Джузеппе Верді, «Війна і мир» Сергія Прокоф’єва», – додали в Мінкультури.

«Саме Дмитро Михайлович став першим виконавцем пісень, які увійшли до «Золотого фонду української естради» – «Мій Київ» і «Два кольори», йдеться в повідомленні.

За повідомленням МКУ, церемонія прощання з Дмитром Гнатюком відбудеться 4 травня об 11:00 у приміщенні Національної опери України.

Дивіться: Дмитро Гнатюк - «Черемшина». Запис 1969р.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG