Спеціальні потреби

США надсилають в Естонію HIMARS та піхоту для посилення обороноздатності НАТО


“Коли ми думаємо про HIMARS, то бачимо, що сьогодні в Україні на полі бою вони дуже і дуже ефективні», - заявив міністр оборони Естонії Ганно Певкур. 
“Коли ми думаємо про HIMARS, то бачимо, що сьогодні в Україні на полі бою вони дуже і дуже ефективні», - заявив міністр оборони Естонії Ганно Певкур. 

США презентували артилерійську ракетну систему HIMARS, яка буде базуватись разом із ротою піхоти американських збройних сил в Естонії, на військовій базі Тапа, за 100 км на схід від Таллінна. Ці артилерійські системи мають на меті посилити оборонні спроможності самої Естонії та альянсу НАТО, - заявив міністр оборони Естонії.

“Коли ми думаємо про HIMARS, то бачимо, що сьогодні в Україні на полі бою вони дуже і дуже ефективні», - сказав міністр оборони Естонії Ганно Певкур.

Торік Естонія придбала у США 6 артилерійських систем HIMARS за орієнтовною вартістю до 500 мільйонів доларів. За словами міністра оборони країни, очікується, що HIMARS поповнять арсенал естонських військ до кінця 2024 року, а поки військові країни мають можливість пройти тренування на американській системі.

"Наші власні системи (HIMARS - ред.) прибудуть сюди десь до кінця 2024-го чи на початку 2025 року. ... Очевидно, ми готові прийняти їх до нашої армії якомога швидше. Це також одна з причин, чому ми маємо тут зараз наших союзників зі США, щоб ми вже могли підготуватися до наших власних систем", - розповів під час презентації HIMARS міністр оборони.

“Це залежить від того, наскільки швидко компанія Lockheed Martin зможе їх виробити”, - повідомив глава оборонного відомства Естонії.

Минулого місяця посольство США в Таллінні заявило, що присутність американських сил в Естонії є частиною «зобов’язання зміцнення колективної оборони та позиції стримування на східному фланзі НАТО».


Форум

XS
SM
MD
LG