Спеціальні потреби

Герасимов: Україна воює з Росією за європейські цінності


Артур Герасимов
Артур Герасимов

Україна цілком може вважати для себе успішною сесію Парламентської асамблеї ОБСЄ, що проходила в столиці Фінляндії з 5 по 9 липня - на цій сесії одна з найчисленніших міжнародних організацій заявила, що в Україні є російські війська, і назвала дії Москви актом військової агресії.

Україна цілком може вважати для себе успішною сесію Парламентської асамблеї ОБСЄ, що проходила в столиці Фінляндії з 5 по 9 липня - на цій сесії одна з найчисленніших міжнародних організацій заявила, що в Україні є російські війська, і назвала дії Москви актом військової агресії.

Все це міститься в резолюції ПА ОБСЄ, прийнятій 8 липня в Гельсінкі.

Яких дій у зв'язку з цим очікує Україна від світової спільноти? На що вона сама готова піти, щоб добитися миру на своїй території? Про це в інтерв'ю Російській службі «Голосу Америки» говорить глава делегації України в ПА ОБСЄ Артур Герасимов.

Даніла Гальперович: Наскільки для України важливо те, що на міжнародному рівні підтверджено - російські війська є в Україні, Крим окупований, а Москва здійснює проти Вашої країни військову агресію?

Артур Герасимов: Це дуже важливо, тому що це правда. Ми не можемо говорити про якусь кризу в Україні, тому що правда полягає саме в цьому - це агресія Російської Федерації проти України. В Україні перебуває російська зброя, причому, ексклюзивна зброя, яку ніколи в інші країни не продавали. В Україні знаходяться регулярні російські війська, а на кордоні з Україною - більше 40 тисяч регулярних російських військ, і, щоб ви розуміли, від російсько-українського кордону до Луганська - трохи більше 60 кілометрів. Міжнародне співтовариство зараз дуже єдине у своєму підході до агресора і в підтримці України. Адже Росія не просто напала на Україну - вона порушила всі міжнародні норми, на яких базується європейська і світова архітектура безпеки, і це - дуже небезпечний прецедент.

Тому зараз світ і єдиний, особливо - Європа. Але росіяни зараз вже зрозуміли, що домогтися успіху чистою війною у них не вийде - українська армія з кожним днем стає сильнішою, приходить багато добровольців, нарешті ми озброюємось, і тому вони зараз всі свої зусилля переносять на те, щоб розбити цю єдність, зняти з себе санкції та внести якомога більше болю в економічну частину цієї ситуації. Моя порада Російській Федерації - дуже проста: якщо вона хоче зняти з себе санкції, хай просто виконує Мінські угоди, там все чітко написано. Виведіть війська, виведіть техніку і зброю, дайте можливість поставити під повний контроль кордон, після цього будуть проведені вибори, і почнеться відновлення мирного життя на цих територіях.

Д.Г.: Але критики українського керівництва в Росії - і деякі політики в Європі - саме говорять зворотне: що, якщо Москва дасть закрити кордон, то українська армія, оновлена, боєздатна і мотивована, піде по цій території залізним катком. Що Ви можете на це сказати?

Україна зараз бореться з Росією не тільки за себе, вона бореться за європейські і взагалі за цивілізаційні цінності
Артур Герасимов

А.Г.: Це неправда, і ось чому, покажу на прикладах. Був захоплений Слов'янськ, були захоплені Краматорськ та Костянтинівка, вони зараз звільнені. Просто приїжджайте туди і подивіться, поговоріть з людьми на вулицях. Після того, що там творилося, гуляючи зараз з дітьми на вулицях, бачачи, що працюють банкомати, відкриті супермаркети і школи, вони чітко розуміють, що таке окупація. І де той каток, про який ви запитали? Я наводжу вам дуже конкретний приклад міст, які були звільнені, і які показують найяскравіший приклад того, що Україна, навпаки, хоче налагодження мирного життя і полегшення життя взагалі людей на цих територіях. Це було принципом України все життя, весь час її незалежності - ми найбільше дбали про людей.

Д.Г.: Чого б Україна зараз хотіла від Заходу? Тому що на Заході існує відмінність в думках щодо того, як допомагати Україні, хтось говорить, що потрібно прямо допомогти зброєю, а хтось на це відповідає, що така допомога небезпечна, і краще допомагати по-іншому.

З часом Крим сам проголосує за повернення в Україну, я в цьому впевнений
Артур Герасимов

А.Г.: Люди на Майдані гинули за європейські цінності. І Україна зараз бореться з Росією не тільки за себе, вона бореться за європейські і взагалі за цивілізаційні цінності: свободу слова, свободу волевиявлення і вільні вибори зокрема, права людини. Тому європейці і інші країни повинні чітко розуміти, що в Україні - передній край боротьби за їхні права в тому числі, тому будь-яка підтримка буде дуже високо оцінена. Ми з цього приводу проводили багато переговорів, і ясно, що нам необхідна і фінансова підтримка, і різноманітна підтримка у військовій сфері, і підтримка зброєю в тому числі, тому що Росія бореться проти нас зброєю нового покоління. Але ми говоримо тільки про оборонну зброю, ми не збираємося нікуди наступати, наше завдання - відстояти нашу територію.

Д.Г.: Ви говорите про налагодження мирного життя в тих регіонах, які перейшли під контроль української влади. Чи є у Вас такий же план для Криму?

А.Г .: Мене дуже хвилює та велетенська мілітаризація Криму, яка зараз йде. І давайте не забувати, що вже надійшли заяви офіційних осіб Російської Федерації щодо можливості розміщення там ядерної зброї. Це перше. Друге - в Україні люди реально будуть жити добре, ми почали багато реформ проти корупції, реформ, які залучать інвесторів, які націлені на деолігархізацію, на демонополізацію галузей. Тому з часом Крим сам проголосує за повернення в Україну, я в цьому впевнений. Все може статися: у 1991 році за місяць до розпаду СРСР, якби вам хтось про цей розпад сказав - ви б не повірили. А я вірю, вірю в справедливість історії.

Дивіться також: У Сенаті Росію назвали найбільшою загрозою США

У Сенаті Росію назвали найбільшою загрозою США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG