Спеціальні потреби

Гепатит В – небезпечна хвороба, що вимагає більшої уваги


Гепатит В – смертельно небезпечна хвороба, про яку говорять небагато, але яка вражає набагато більше людей ніж, скажімо, ВІЛ/СНІД. Чимало хвороб особливо вражають певні етнічні громади. Так у випадку з гепатитом В, осіб азійського походження. Уряд міста Сан-Франциско, де кожен третій мешканець має азійську кров, розгорнув масштабну кампанію боротьби з цією недугою. У місті найбільший відсоток хворих на гепатит В та рак печінки, до якого він призводить.

Сорокашестирічний Ґреґ Чжан видужує після операції, під час якої йому видалили пухлину на печінці, що виникла у результаті гепатиту В.

Хірург Самуель Со очолює азійський центр боротьби з хворобами печінки при Стенфордському університеті. Він пояснює:

«Гепатит В – мовчазний убивця, адже більшість заражених людей навіть не підозрюють про хворобу. Двоє з трьох хворих не мають і гадки про недугу, оскільки почуваються здоровими».

Чимало людей заражених вірусом гепатиту В ніколи не хворіють. Однак, у кожного четвертого виникають серйозні проблеми або ж розвивається рак печінки.

Вірус передається статевим шляхом та брудними шприцами. Однак, більшість заражених отримують вірус від матері ще під час народження.

Так сталося з Чжаном, який народився в Китаї. Його молодший брат помер від раку, викликаного гепатитом В.

За підрахунками Американської федерації хвороб печінки, кожен десятий американець азійського походження заражений вірусом. Це в сто разів більше, ніж в інших етнічно-расових групах. Тож у Сан-Франциско, де кожен третій мешканець має азійське коріння, влада розпочала кампанію боротьби з недугою.

У рамках кампанії мешканці міста можуть безкоштовно здати аналізи, отримати вакцину та лікування. Ліків від гепатиту В не існує, однак сучасна медицина здатна тримати хворобу під контролем. Інфікованим необхідно щороку проходити обстеження на наявність ракових клітин на їх печінці.

А новонародженим потрібно зробити щеплення у перший день життя, аби вірус не передався від зараженої матері.

Протягом наступних шести місяців діти потребують ще дві дози вакцини для вироблення імунітету проти хвороби.

Як і навколо багатьох інших хвороб, існує табу і стосовно гепатиту В. Член законодавчої асамблеї штату Каліфорнія Фіона Ма бореться із замовчуванням недуги, на яку сама хворіє.

«Мій двоюрідний брат, народжений в Китаї, коли дізнався про мою хворобу, дуже розстроївся, і порадив нікому не говорити. Він вважає, що люди не голосуватимуть за мене, якщо дізнаються, що я хвора. Але я громадській діяч і маю відповідальність про це говорити».

Доктор Самуель Со вважає, що гепатиту В приділяють занадто мало уваги порівняно з іншими хворобами, а отже й виділяють менше грошей на боротьбу з цим вірусом:

«Це трагедія світового рівня. Про гепатит В не дбають. Приблизно кожний 20 мешканець планети страждає на хронічну форму хвороби. Це в десять разів більше, ніж ВІЛ-інфікованих.

Зараз боротьба з гепатитом В у США зосереджена у великих азійських громадах. Такі міста як Філадельфія, Вашингтон та Лос-Анджелес планують взяти за зразок програму, яку започатковано в Сан-Франциско.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG