Спеціальні потреби

Хліб та картопля найбільше сприяють ожирінню - кажуть американські вчені


Багато хто переконений, якщо їсти помірно – не залежно, що саме – не потовстішаєш. Але вчені з Гарвардського університету кажуть, це не зовсім так. Науковці прослідкували за дієтою та стилем життя більше ніж 120 тисяч американців за останні 20 років. Вони встановили, що за рік кожна доросла людина набирає у середньому півкілограма ваги.

«Це важко помітити самому, але за 20 років – це означає зайві 10 кілограм. Тобто це дуже велика проблема для охорони здоров’я», – зазначає дослідник Гарвардського університету Даріуш Мозафаріан.

Даріуш Мозафаріан – один із співавторів нового дослідження про вагу. За його словами, люди найбільше поправляються від їжі, яка містить крохмаль. Тобто, картопля – чи не найбільша загроза для тонкої талії. При чому у будь-якому вигляді – не лише смажена, а й варена, запечена чи навіть у пюре. Згідно із дослідженням, люди, які їдять картоплю щодня у середньому набирають додаткових понад півкілограма кожні чотири роки. Окрім картоплі, до списку ворогів фігури також потрапили м’ясо та білий хліб.

«Серед продуктів, які тісно пов’язані зі збільшенням ваги – м’ясо, їжа з борошна тонкого помелу та цукерки. Цікаво, що бублики та білий хліб – сприяли набиранню ваги так само як і цукерки», – каже Мозафаріан.

Згідно із дослідженням, люди також товстішають і від солодких напоїв. Навіть фруктові соки сприяють набиранню ваги. Дієтолог Лора Джефферс, каже для неї це не новина. Дослідження лише підтвердило все, що дієтологи й так давно знали.

«Я завжди запитую пацієнтів, чи вони можуть скоротити кількість споживання калорій за рахунок солодких напоїв. Від них легко відмовитись, тим більше дослідження підтверджує, що солодкі напої сприяють набиранню ваги», – каже Джефферс.

Щоб бути у формі та контролювати вагу, дослідники рекомендують забути про підрахунок калорій, а просто правильно їсти. Наприклад, дослідження показало, що люди, які споживають висококалорійні горіхи, продукти з цільного зерна, фрукти, овочі та йогурти – загалом набирають менше ваги. А від йогурту навіть худнуть. Серед неїстівних факторів, які допомагають залишатися у формі, вчені також назвали – здоровий сон та, звичайно, заняття спортом.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG