Спеціальні потреби

Витрати держави на харчування дітей окупаються десятикратно - вчені


Витрати держави на дітей окупаються десятикратно
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Витрати держави на дітей окупаються десятикратно

На думку експертів, державі, яка щедро витрачає гроші на харчування дітей, ніколи не доведеться шкодувати про жодну витрачену на цю мету копійку. Діти, які не мають достатнього харчування, не можуть повноцінно розвиватись фізично та розумово, і часто виростають у хворобливих дорослих. Відтак, протягом життя вони постійно потребуватимуть медичної допомоги і будуть менш конкурентними на ринку праці – і зрештою ляжуть важкою ношею на державний бюджет, який колись зекономив на повноцінних шкільних сніданках та обідах.
Голодні матері народжують менших, кволіших дітей, ніж передбачає норма. Таким маленьким діткам від народження загрожує скоріша смерть
Дітей оглядають, шукаючи ознаки недоїдання. Це глобальна проблема, від якої потерпають також розвинені країни. Недоїдання загрожує дітям у Південній Азії.

Утім, найбільш кричущою є ситуація в африканських країнах на південь від Сахари, де діти помирають від голоду.

Доктор Пітер Салама представляє Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ у Ефіопії. Він говорить:

«Майже кожна країна Африки потерпає від голоду у тій чи іншій мірі, питання лише у масштабі проблеми».

Результати нових досліджень, оприлюднені у медичному журналі «Ланцет», вказують, що голод є причиною майже половини всіх дитячих смертей у віці до п’яти років. Ті ж діти, які переживуть голод, затримуються у розвитку – їх тіло та мозок не мають поживи для того, щоб повноцінно розвинутись.

Кожен долар, вкладений у повноцінне дитяче харчування, приносить від восьми до 10 доларів прибутку
Гарольд Альдерман, Інститут дослідження продовольчої політики
Голодні матері не зможуть народити здорових дітей – каже доктор Роберт Блек з Університету Джонса Гопкінса:

«Голодні матері народжують менших, кволіших дітей, ніж передбачає норма. Таким маленьким діткам від народження загрожує скоріша смерть, відставання у розвитку і недорозвиненість».

Дослідники кажуть, щоб врятувати мільйони життів, урядам країн достатньо вдатись до елементарних заходів.

Вони радять давати вагітним препарати з фолієвою кислотою та кальцій, заохочувати їх до годування грудьми. Новонароджені ж мають отримувати достатньо цинку та вітаміну А.

Доповідь твердить, що зменшення голоду серед дітей на 20 відсотків коштувало б дев’ять мільярдів доларів.

Гарольд Альдерман працює у Інституті дослідження харчової політики у Вашингтоні. Його праці публікує журнал «Ланцет». Він каже:

«Кожен долар, вкладений у повноцінне дитяче харчування, приносить від восьми до 10 доларів прибутку. В ході досліджень я завжди кажу – погляньте, ніхто не каже, наскільки вигідно рятувати життя».

Альдерман каже, що держава заробляє, коли вкладає гроші у харчування дітей:

«Дивно, що уряди досі дивляться на видатки на харчування, як на подачу бідним. Мовляв, це втрата грошей, яка ніколи не повернеться. Нісенітниця – це дуже розумна і високоприбуткова інвестиція у майбутнє країни. Про це свідчать об’єктивні дані досліджень».

Альдерман каже – витрати на харчування дітей покращують економіку країни. Ситі діти краще вчаться і в майбутньому стають повноцінною складовою продуктивної робочої сили. На користь цього свідчать і дані іншого дослідження, яке вказує, що дорослі, які недоїдали у дитинстві, зароблять на 20 відсотків менше, ніж ті, кому з їжею пощастило більше.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG