Спеціальні потреби

Держдеп: «Наша позиція залишається незмінною: Крим - частина України»


Марі Гарф
Марі Гарф

В ході проведеного брифінгу речниця Державного департаменту США Марі Гарф прокоментувала недавні висловлювання екс-президента Джиммі Картера після його зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним. Нагадаємо, що Картер назвав російську анексію Криму неминучою, пославшись на радянсько-російське коріння регіону і те, що, за його словами, цього хотіли мешканці Криму.

«Я не збираюся припускати, що саме думав президент Путін, і чому він прийняв ці рішення про анексію частини України, частини території іншої країни», - заявила Марі Гарф. Представниця зовнішньополітичного відомства наголосила: «Наша позиція залишається незмінною: Крим - частина України. Саме тому ми запровадили санкції. Саме тому ми і продовжуємо тиснути».

З приводу висловленого Картером «задоволення» у зв'язку з тим, що, за його словами, що Росія виконує умови Мінського угоди, Гарф констатувала, що «Росія продовжує протидіяти реалізації Мінського плану і виконання Мінських угод, продовжуючи підтримувати і забезпечувати сепаратистів». Представниця Держдепу нагадала, що «Росія і сепаратисти не можуть на власний розсуд вирішувати, які з умов угоди виконувати, а які не виконувати».

Марі Гарф зазначила, що «Україна продовжує виконувати свої зобов'язання, передбачені Мінським угодою». У зв'язку із заявами Москви і сепаратистів про присутність у Східній Україні американських військовослужбовців вона уточнила, що насправді в країні є лише група військових, які тренують українських колег, причому у західній, а не в східній частині України. Речниця зовнішньополітичного відомства наголосила, що військовослужбовці США перебувають в Україні на запрошення її уряду, і їх діяльність з навчання українських військових, що проводяться вже двадцять років, не є порушенням Мінських угод.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG