Спеціальні потреби

Судові позови у справі Галини Гатчінс – хто понесе відповідальність за смерть української художниці-постановниці?


Смерть Галини Гатчінс: Хто нестиме відповідальність? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Смерть Галини Гатчінс: Хто нестиме відповідальність? Відео

У жовтні 2021-го у Санта Фе під час зйомок трагічно загинула українська кіно художниця-постановниця Галина Гатчінс – її випадково застрелив актор Алек Болдвін під час зйомок однієї зі сцен. Слідство з'ясувало що на знімальному майданчику були бойові патрони. Минуло уже майже два місяці від трагедії, слідство наразі не висунуло офіційних звинувачень - та учасники кінокоманди шукають, хто винен. До судів уже подали два цивільних позови через халатність на знімальному майданчику та заподіяння моральної шкоди.

Першою подала позов керівниця сценарію Меймі Мітчел. Саме вона зателефонувала 911 і розмовляла з поліцією того фатального дня.

Її адвокатка Глорія Алред, стверджує, Меймі Мітчел переживає затяжну депресію. Вона звинувачує в умисному спричиненні їй моральної шкоди трьох членів знімальної групи: зброярку Ганну Гутьєррес, яка була відповідальною за стан зброї, асистента режисера Девіда Голлса (David Halls - англ.), який передав пістолет Болдвіну і самого актора Алек Болдвін, який вистрелив.

“Міс Мітчелл була керівником сценарію понад 40 років у багатьох фільмах і за весь цей час вона жодного разу не бачила, щоб помічник режисера передав пістолет акторові. Це було вперше. Тому що особа, яка згідно з протоколами безпеки зобов’язана мати справу зі зброєю та переконатися, що вона захищена, - це зброяр. Зброяр повинен перевірити всі кулі в усіх камерах, щоб переконатися, що вони порожні. А якщо цього не сталося значить актор Алек Болдвін повинен був перевірити сам, щоб переконатися, що кулі були небойовими. Виглядає, цього не сталося.” – розповіла Глорія Алред, адвокатка Меймі Мітчел

Другий позов подав українець Сергій Свєтной. Він працював освітлювачем на фільмі та був близьким другом Галини.

“Вона почала падати назад і він тримав її на руках, він розмовляв з нею. Вони обоє з України, вони розділяли любов до своєї країни, і він казав, пам’ятаєш, як ми говорили, ми підемо на "Оскар" разом… він продовжував говорити, щоб підтримувати її життя, але він бачив, як її обличчя біліє, а губи сіріють. Він ніколи не зможе забути.” – розповідає Гаррі Дордик, адвокат Сергія Свєтного.

Адвокат Гарі Дордик разом із другом Галини Сургієм Свєтним
Адвокат Гарі Дордик разом із другом Галини Сургієм Свєтним

Сергій звинувачує керівництво та працівників у фільму у халатності, яка спричинила йому моральну шкоду.

“Ми подали до суду на всіх, хто, як ми вважаємо, брали участь у прийнятті рішень у цьому фільмі, на людей, які не дбали про безпеку. Зброярка Ганна Гутьєррес каже, що вона зарядила 5 куль у цю зброю. Якщо там опинились бойові патрони, вона несе відповідальність. Її робота полягала в безпеці зброї. Алек Болдвін розділяв багато повноважень – він був продюсером і брав участь у прийнятті рішень з самого початку фільму, це був його фільм і виробництво, він брав участь у прийнятті рішень, одним з важливих була безпека і вони очевидно зекономили на цьому.” – стверджує Гарі Дордик, адвокат Сергія Свєтного.

Адвокати Алека Болдвіна не відповіли на запит "Голосу Америки" про коментар. Щоправда, на початку грудня Алек Болдвін у своєму інтерв'ю каналу ABC, запевнив - на спусковий гачок не натискав і наводив револьвер за вказівками самої Галини під час репетиції сцени, звівши великим пальцем курок

“І я наводжу пістолет, кажу: "Ви бачите ? Ви бачите ? Ви бачите?" І вона каже... і тоді я відпускаю курок пістолета, і пістолет вибухає. Я відпустив курок пістолета, пістолет вистрелив. Клянусь перед богом, якби я відчував свою відповідальність, я наклав би на себе руки. І я не кажу це легковажно.”

Адвокат 24-річної зброярки Ганн Гутьєррес сказав "Голосу Америки", що зараз не дає коментарів пресі. Раніше в інтерв'ю ABC він заявляв, що дівчина хоч і зарядила пістолет власноруч, стала жертвою саботажу.

Інший відповідач у позовах - Девід Голлс, асистент режисера, який за свідченнями інших учасників кінокоманди вигукнув, що пістолет не заряджений і передав його акторові. Його адвокатка також не відповіла на наш запит, та раніше в інтерв'ю стверджувала, трагедія не є відповідальністю її клієнта.

“Це не було відповідальністю Девіда. Але Дейв був поруч, коли пістолет вистрілив. Дейв казав мені з першого дня, що це був нещасний випадок, що завжди був чистим нещасним випадком.” – стверджує Ліза Торкадо, адвокатка Девіда Голлса.

Прокуратура і ФБР продовжують розслідування у справі смерті Галини Гатчінс. Мері Кармак-Олтвіс, окружний прокурор Нью-Мексико, заявила, що не виключає, що у справі можуть бути винесені кримінальні обвинувачення

Дивіться також: "Північний потік-2": у Сенаті може відбутися голосування щодо законопроекту, який передбачає запровадження санкцій проти газопроводу

XS
SM
MD
LG