Спеціальні потреби

Відбудову Гаїті після минулорічного землетрусу гальмує бездіяльність уряду


Рік після землетрусу Гаїті все ще в руїнах
Рік після землетрусу Гаїті все ще в руїнах

Через рік після нищівного землетрусу на Гаїті, який забрав життя більше 200 тисяч людей, в країні ще навіть не почали відбудову зруйнованої інфраструктури. Втім, ніхто і не очікує швидкого відновлення однієї з найбідніших країн світу. Близько мільйона людей там і досі залишаються без даху над головою. І попри те, що на Гаїті, намагаючись полегшити життя місцевого населення, активно працюють сотні неурядових організацій, в цілому спостерігається невдоволення темпами просування.

Після землетрусу, що зруйнував значну частину столиці Порт-о-Пренс, у місці не спостерігається практично ніякого відновлення. Звідти вивезли лише 5% залишків зруйнованих споруд. За приблизними підрахунками, майже 800 тисяч людей все ще живуть у тимчасових наметах. А з виділених Сполученими Штатами на допомогу майже півтора мільярда доларів, на відновлення країни витрачено менше 40%.

Речник гуманітарної організації Джулі Скіндалл зазначає: «Коли люди мене просто запитують – чому? Що не так з Гаїті? Чому немає просування? Я відповідаю, що бракує лідерів. Нам це дуже необхідно і ми покладаємо великі сподівання на нову адміністрацію».

Внаслідок землетрусу було зруйновано 13 із 15 урядових будівель, третина урядових працівників – загинула. Результати першого туру виборів у листопаді довго не оголошували, що відразу породило чутки про фальсифікації.

Гуманітарні організації говорять, що вже виділених та обіцяних країнами світу грошей достатньо аби відбудувати Гаїті. Втім, в країні відсутній дієздатній уряд, з яким можна було б працювати, – кажуть вони.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG