Спеціальні потреби

Жаби не покидають Гаїті


гаїтянська жаба
гаїтянська жаба

Попри те, що на Гаїті відзначили першу річницю спустошливого землетрусу, який зруйнував столицю цієї островної країни, люди далі продовжують боротися з руїнами, що їх оточують.

Один із знаків надії з’явився у виснажених лісових регіонах країни, де наприкінці минулого року наукова експедиція знайшла численну кількість жаб.

Полювання на жаб

Полювання на жаб очолював Робін Мур - науковець з організації Conservation International та лідер світової кампанії пошуків зниклих жаб.

Минулого жовтня він провів вісім днів в оповитих хмарами лісах на півдні країни шукаючи жаб у деревах, руслах річок та на земній поверхні.

Одного дня він почув звуки жаб, які було неважко розпізнати, але важко зловити самих земноводних. “Нас дійсно спонукав звук”, каже Мур. “Ми були готові провести годину-півтори, сподіваючись знайти цих жаб, але згодом зрозуміли, що там звідки долинають звуки жаб немає”.

Виявилося, що таку стратегію гаїтянські жаби використовують для захисту від хижаків. Маленьких коричневих та оранжевих жаб не було видно вже двадцять років. Учасники експедиції також знайшли п’ять інших зниклих видів та половину з п’ятдесяти амфібій, що жили в цьому регіоні.

Мур вважає це заохочувальною ознакою для Гаїті, де у результаті вирубування дерев збереглося лише два відсотки лісів:

“Ми зараз в такій ситуації, що мусимо зробити все для того, аби захистити ті останні ліси, щоб було з чого починати відбудову екосистеми”.

З поглядом у майбутнє

Вчений каже, що здорові ліси, які вижили, підкреслюють важливість захисту природних екосистем для роботи, яку вони виконують, а не просто заради амфібій, а цілого процесу водообміну:

“Амфібії фільтрують воду, яка постачається вниз по течії у міста, зокрема, у столицю Порт-о-Пренс, котра забезпечується водою, що бере початок з цих гірських вершин”.

Мур зазначає, якщо ліси вирубають, то це означає, що земля роз’їдатиме намул з води, яку споживають люди. “Одна з функцій лісів – очищувати воду.”

Неприбуткова організація Conservation International запланувала співпрацю з неурядовими групами на Гаїті для інформування та навчання людей як жити в лісі, не руйнуючи його. Мур вважає, що розвиток плантацій для вирощування кавових дерев у тіні інших, вищих дерев, одна з таких ідей:

“Для них нелегко робити інвестиції в такі речі, адже це довготривалі вклади. Ми хочемо зменшити ризик і забезпечити їм шляхи заробітку, уникаючи вирубування лісів, щоб утворювалось деревне вугілля, яке очищує території для вирощування плідного і заробіткового врожаю».

Мур каже, що правильний розподіл видів тварин та екосистем може бути джерелом природного багатства та національної гордості для Гаїті.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG