Спеціальні потреби

Трамп пообіцяв сприяти міграції до США кваліфікованих спеціалістів


Шлях до громадянства для власників віз H1B - в новій заяві президента США

Президент США Дональд Трамп у своєму Twitter анонсував позитивні новини для власників віз H1-B, за якими у США працюють представники високозатребуваних спеціальностей.

Ми хочемо заохочувати талановитих та висококваліфікованих осіб будувати кар'єру у США", - заявив президент США у Twitter

"Власники робочих віз H1-B можуть бути впевнені, що незабаром буде запроваджено зміни, які принесуть спрощення та стабільність до вашого перебування у США, включно з потенційною можливістю отримання громадянства для власників таких віз. Ми хочемо заохочувати талановитих та висококваліфікованих осіб будувати кар'єру у США", - заявив президент США у Twitter.

Робочі візи H-1B, як і візи L-1, дають американським та міжнародним роботодавцям, які працюють у США, змогу наймати на роботу безпосередньо у Сполучених Штатах закордонних працівників. За цими візами, серед іншого, до США прибуває значна кількість професіоналів ІТ-індустрії, включно з українськими та російськими програмістами. Численні сайти в україномовному та російськомовному Інтернеті, які надають поради програмістам з приводу працевлаштування у США, звертають особливу увагу на передумови отримання даних віз.

Президент США багаторазово наголошував на тому, що зацікавлений у скороченні міграції до Америки некваліфікованих працівників та сприянні міграції кваліфікованих професіоналів. Наприклад, президент висловлювався за припинення диверсифікаційної лотереї "зелена карта", скорочення можливостей натуралізації у США членів родин американських громадян.

Трамп бачить нелегальну та некваліфіковану міграцію до США як єдину проблему, про що свідчать його публічні заяви, в яких він пов'язував питання заохочення міграції спеціалістів до США із забезпеченням безпеки кордону між Сполученими Штатами та Мексикою .

"Будь-яке законодавство щодо імміграції має містити кошти на побудову стіни на кордоні із Мексикою, завершення політики звільнення затриманих на території США за скоєння злочинів нелегальних мігрантів, закриття диверсифікаційної візової лотереї ("зелена карта" - прим. ГА), припинення ланцюгової міграції та включати перехід до заохочення імміграції кваліфікованих кадрів. Вперед до перемоги", - твітував президент США у червні 2018-го року.

В іншому відомому випадку президент США виступив проти міграції до США осіб із країн, що розвиваються. На початку 2018-го року президент, як повідомляли ЗМІ, буцімто заявив, що хотів би у США більше іммігрантів з таких країн, як Норвегія, а не з Нігерії. При цьому ЗМІ приписали президентув зневажливу характеристику Нігерії. Сам Трамп заперечив приписані йому вислови.

Президент висловлювався за припинення диверсифікаційної лотереї "зелена карта", скорочення можливостей натуралізації у США членів родин американських громадян

На початку 2017-го Служба імміграції та громадянства США повідомила про заходи, спрямовані на попередження та виявлення випадків порушення законодавства, який регулюється програма віз H-1B. Тоді Служба імміграції та громадянства США також оприлюднила спеціальну електронну адресу, на яку американські громадяни, та іноземні працівники, які працюють за візами H-1B, можуть надсилати повідомлення про можливе порушення візового законодавства.

Трамп виступає противником нелегальної міграції до США, що вкупі з його критичними коментарями щодо некваліфікованих мігрантів, підштовхнуло його противників до звинувачень президента США у буцімто расизмі тощо.

Дивіться також: Імміграція: США почнуть позбавляти або суттєво урізати фінансову допомогу Гватемалі, Гондурасу і Сальвадору

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG