Спеціальні потреби

Президентка Грузії пообіцяла накласти вето на закон про "іноагентів", який назвала схожим до законодавства Росії


Учасники акції протесту під грузинським парламентом на знак незгоди із законопроєктом про "іноземних агентів", Тбілісі, 17 квітня 2024. Photo by Vano SHLAMOV / AFP
Учасники акції протесту під грузинським парламентом на знак незгоди із законопроєктом про "іноземних агентів", Тбілісі, 17 квітня 2024. Photo by Vano SHLAMOV / AFP

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі підтвердила намір накласти вето на закон про "іноагентів", якщо він все-таки буде схвалений.

"Я накладу вето на цей закон, як це роблю щодо інших законів, які суперечать стратегії та рекомендаціям Європейського Союзу", – сказала Зурабішвілі в інтерв’ю виданню BBC.

Водночас вона додала, що "правляча партія має достатньо голосів у парламенті для подолання вето".

Президентка розкритикувала законопроєкт і наголосила, що він є "копією" ухваленого Росією у 2012 році законодавства про "іноземних агентів".

Раніше, 17 квітня, парламент Грузії схвалив у першому читанні законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу", який викликав масові протести в країні.

Документ підтримали 83 депутати, проти не голосував ніхто, пишуть місцеві видання.

Законопроєкт вимагатиме від організацій, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, зареєструватися як "агенти іноземного впливу". Швидше за все, документ буде ухвалено парламентом, контрольованим керівною партією "Грузинська мрія" та її союзниками, пишуть журналісти.

Опоненти кажуть, що "цей закон завдасть шкоди прагненню Грузії вступити до Європейського Союзу".

Критики порівняли законопроєкт із російським законодавством, що "використовується Кремлем для придушення інакодумства". Ухилення від реєстрації або неподання фінансової декларації у встановлені терміни тягне за собою штраф у розмірі 9 тисяч доларів.

Минулого року документ відкликали після двох днів масових протестів та зіткнень демонстрантів із силовиками.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG