Спеціальні потреби

Путін: «ґрінпісівці» - не пірати, але закон порушили


Володимир Путін
Володимир Путін
Президент Росії Володимир Путін заявив у середу, що «ґрінпісівці», яким пред'явлено звинувачення в піратстві, не є піратами, хоча і порушили міжнародне законодавство, організувавши акцію протесту на російській нафтовій платформі в Арктиці.

«Цілком очевидно, що вони не пірати, але вони намагалися захопити платформу, і наші правоохоронні органи, наші прикордонники не знали, хто намагається захопити цю платформу під виглядом організації «Ґрінпіс», - сказав російський лідер, виступаючи на Міжнародному арктичному форумі в Салехарді.

«Було б набагато краще, якби «ґрінпісівці» сиділи в цьому залі і висловили своє ставлення до проблем, які ми обговорюємо, заявили б свої претензії, вимоги, сформулювали свої занепокоєння», - додав Путін.

Йдеться про інцидент, що стався 18 вересня, коли активісти організації, підпливши на судні «Арктик-Санрайз» до морської платформи компанії «Газпром нафта шельф», спробували піднятися на неї для проведення акції протесту проти нафтовидобутку в Печорському морі.

Активісти були затримані російськими прикордонниками, їм пред'явлені звинувачення в піратстві.

«Ґрінпіс» стверджує, що судно і 15 активістів, в тому числі громадянин України, були затримані «незаконно». Організація проводить збір підписів під петицією, що вимагає не лише звільнення затриманих активістів, але й повного припинення видобутку нафти в Арктиці.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG