Спеціальні потреби

Греція просить ЄС допомогти стримати біженців і звинувачує Туреччину


Грецькі солдати з новим колючим дротом на кордоні з Туреччиною 2 березня 2020 р.
Грецькі солдати з новим колючим дротом на кордоні з Туреччиною 2 березня 2020 р.

Грецький прем'єр-міністр Киріякос Міцотакіс оголосив, що його країна звертається по допомогу до структур Європейського Союзу, намагаючись запобігти великій хвилі мігрантів та біженців з Туреччини.

З Греції повідомляють, що на турецько-грецькому кордоні з’явилися тисячі людей, які намагаються дістатися до Європи після заяв Анкари про неспроможність стримувати біженців.

Тереччина, замість того, щоб контролювати банди, які перевозять мігрантів та біженців, сама робить те, що вони.
Стеліос Пецас, речник грецького уряду

На тлі загострення боїв у Сирії, що межує з Туреччиною на півдні, турецькі посадовці заявили, що не можуть дати раду біженцям, яких на турецькі території накопичилося майже чотири мільйони.

Речник грецького уряду у неділю заявив, що йдеться про “скоординований тиск”, який за його словами, з політичною метою “організовує і заохочує Туреччина”, порушуючи попередні домовленості з Брюсселем.

“Кордони Греції - це зовнішні кордони Європи. Ми їх будемо захищати. У вівторок ми разом з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем відвідаємо ділянку кордону з Туреччиною на суходолі. Повторюю, не намагайтеся нелегально пробиратися в Грецію - вас повернуть назад”, - написав у Twitter грецький прем’єр-міністр.

Греція просить ЄС застосувати “команди швидкого реагування”, що створені для Агентства зовнішніх кордонів Євросоюзу.

Грецький уряд заявляє, що впродовж минулої доби з боку Туреччини кордон намагалися перейти майже 10 000 мігрантів, і грецькі прикордонники застосовували проти них сльозогінний газ.

Також грецька поліція повідомляє, що принаймні 500 людей прибули човнами на острови Лесбос, Самос і Хіос, де табори біженців вже давно переповнені.

Європейські політики остерігаються повторення 2015 року, коли переважно через Туреччину до Європи прибули близько мільйона біженців, головно з Сирії.

Наплив мігрантів та біженців особливо помітний у південних країнах Європи, таких як Греція і Італія, але проблема з мігрантами також стала випробуванням для урядів у Німеччині та інших країнах, де більшу підтримку на виборах почали здобувати антимігрантські партії та крайні праві партії.

Також слухайте: Подкаст про намагання обмежити імміграцію в США та у Європі з розповідями про "пологовий туризм" і про стіну на кордоні з Мексикою.

Імміграція. В Америці та Британії ужорсточують правила
please wait

No media source currently available

0:00 0:39:28 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG