Спеціальні потреби

Туреччина каже, що не зупиняє потік біженців з Сирії у Європу після загибелі 33 військових


Біженці в Сирії
Біженці в Сирії

В Туреччині заявили, що Анкара більше не буде стримувати потік сирійських біженців до Європи після того, як турецька армія втратила 33 військових в результаті авіарейду в північно-західній частині Сирії.

Якщо Туреччина відкриє шлях біженцям та мігрантам до Європи, то це буде відмовою від офіційної домовленості Анкари з Європейським Союзом.

Ми підтримуємо нашого союзника по НАТО - Туреччину і далі закликаємо негайно припинити мерзенний наступ режиму Ассада, Росії та підтримуваних Іраном сил.
Заява Держдепартаменту США

Агентство Reuters цитує турецького посадовця, який на умовах анонімності сказав: “Ми вирішили, починаючи відтепер, не зупиняти сирійських біженців, які рухається до Європи морем, або суходолом”.

Посадовець наголосив, що тягар утримання близько 3,7 мільйонів сирійських біженців у Туреччині занадто важкий для однієї країни.

Турецькі солдати загинули в результаті авіарейду, здійсненого підтримуваними Росією військами сирійського уряду.

У ніч на п’ятницю президент Реджеп Таїп Ердоган провід надзвичайне засідання в Анкарі, щоб обговорити ситуацію.

На вимогу Туреччини як члена НАТО у п'ятницю у Брюсселі відбулася нарада послів 29 країн оборонного союзу.

Четвертий пункт Вашингтонського договору передбачає, що члени НАТО можуть вимагати наради союзників у разі загрози територіальній цілісності, політичні незалежності, або безпеці країни.

Раніше деякі члени НАТО зокрема президент Франції Еммануель Макрон критикував Туреччину за те, що Анкара вирішила ввести війська на територію північної Сирії, не порадившись з союзними країнами.

Державний департамент США заявив, що Сполучені Штати дуже стурбовані нападом на турецьких військових.

“Ми підтримуємо нашого союзника по НАТО - Туреччину і далі закликаємо негайно припинити мерзенний наступ режиму Ассада, Росії та підтримуваних Іраном сил”, - сказано у заяві Держдепартаменту.

Туреччина відрядила в Сирію тисячі військових, багато техніки і президент Ердоган заявив про можливість повномасштабного наступу на сирійську армію, якщо вона не відступить від турецьких позицій в регіоні.

Речник турецького уряду заявив, що зараз турецька авіація та артилерія завдають ударів у відповідь по всіх об'єктах сирійської армії.

Біженці і мігранти

Сирійська армія за підтримки російської авіації продовжує захоплювати рештки територій, які досі утримували сирійські опоненти режиму Асада.

Дев’ятирічна війна призвела до сотень тисяч загиблих і мільйонів біженців, значна частина яких зосередилися в утримуваних повстанцями регіонах, а також перейшли кордони до сусідніх країн зокрема Туреччини.

Турецька територія, де зараз зареєстровано понад 3,7 мільйона біженців, також стала транзитною для багатьох тих, які намагаються далі потрапити в Грецію, а звідти - в інші країни Європи.


2016 року ЄС уклав з Туреччиною угоду, щоб зупинити хаотичне прибуття біженців від війни з Сирії, а також мігрантів з інших країн Близького сходу, Африки та Азії.

2015 року Європа змушена була давати раду понад мільйонній хвилі біженців, що у низці країн викликало політичну напруженість.

Згідно з чинною угодою Туреччина приймала назад до себе мігрантів та біженців, які нелегально перетинали Егейське море в бік Європи.

Але Анкара завжди скаржилася, що фінансовий внесок з Європейського Союзу недостатній для допомоги великій кількості біженців у Туреччині.

Дивіться також: Досвід США: пандемія COVID-19 та як Україні готуватися до можливого спалаху

Досвід США: вірус COVID-19 та як Україні готуватися до можливого спалаху. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG