Спеціальні потреби

Ось що придумала перша леді США, щоб урятувати свій город у Білому домі від зруйнування


Мішель Обама збирає урожай зі школярами на городі Білого дому
Мішель Обама збирає урожай зі школярами на городі Білого дому

Термін адміністрації Обами невпинно наближається до свого закінчення, і сімейству Обам доведеться покидати стіни Білого дому зовсім скоро – нового президента американці обиратимуть вже наступного місяця, а інавгурація запланована на січень. У перший місяць нового року в Білому домі з’являться нові господар та господиня, які облаштовуватимуть маєток і прилеглу територію відповідно до власних уподобань.

Бараку Обамі та його рідним доведеться перевезти все нажите майно до нового будинку. На щастя, це не далеко – президент Обама вирішив залишитись у Вашингтоні після того, як складе свої обов’язки очільника держави. І все було б гаразд, якби не одна проблема – дружина Барака Обами не зможе забрати з собою свій город.

Перша леді Мішель Обама заклала овочеві грядки на території Білого дому в 2009 році з суто споживчих міркувань – для використання свіжих продуктів на кухні. З часом її починання переросло у значно ширшу ініціативу – програму Let’s Move («Давайте рухатись!»), спрямовану на пропаганду здорового харчування та здорового способу життя у дітей.

Цей маленький город продовжуватиме існувати як символ надій, які ми всі плекаємо, щоб виростити здоровішу націю для наших дітей
Мішель Обама, перша леді США

Мішель Обама дуже пишається своїм проектом – це втілення її багаторічної боротьби з дитячим ожирінням, спадщина, яку б вона хотіла залишити після себе. Тільки доля овочевого саду мало залежить від побажань першої леді – наступний президент США, що поселиться в Білому домі, матиме право розпорядитися земельною ділянкою на власний розсуд.

Щоб не допустити знищення свого городу, Мішель Обама вирішила вжити радикальних заходів.

Перша леді урочисто відкрила для громадськості значно розширений і поліпшений варіант овочевого саду в середу. Зміни, внесені до конструкцій, свідчать про те, що ділянці хотіли забезпечити якщо не вічне, то принаймні довготривале існування – оновлення робилися з допомогою цементу, каменю та металу. Була споруджена нова дерев'яна альтанка для входу, розширено пішохідні доріжки, встановлено дерев'яні столи і лавки.

Є навіть камінь із вирізьбленими словами: «Город Білого дому, створений у 2009 році першою леді Мішель Обамою з надією виростити здоровішу націю для наших дітей».

Я сподіваюся, що майбутні перші сім'ї будуть плекати цей сад, як ми, і що він стане однією з наших довговічних традицій Білого дому
Мішель Обама, перша леді США

Щоб не дати новому президенту приводу позбутися саду з бюджетних причин, Мішель Обама також забезпечила фінансування для цього проекту. Було отримано 2,5 мільйони доларів приватних пожертвувань на утримання городу.

Крім переоснащення та фінансування, перша леді також подбала про те, щоб домовитися зі Службою національних парків про майбутнє утримання ділянок.

Усі ці кроки не дають гарантії, що овочевий сад, який служив майданчиком для зустрічей президента Обами зі світовими лідерами, та місцем заходів зі збору врожаю для школярів, не буде переораний за наказом наступного президента. Проте Мішель Обама зможе спати спокійно, знаючи, що вона зробила все можливе для його збереження.

«Цей маленький город продовжуватиме існувати як символ надій, які ми всі плекаємо, щоб виростити здоровішу націю для наших дітей, – промовила Мішель Обама до юрби, що зібралася на церемонії відкриття оновленого саду. – Я сподіваюся, що майбутні перші сім'ї будуть плекати цей сад, як ми, і що він стане однією з наших довговічних традицій Білого дому».

Дивіться також: Ось куди Обама переїде з Білого дому

Ось куди Обама переїде з Білого дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00

  • 16x9 Image

    Аліна Голіната

    Приєдналася до команди "Голосу Америки" у 2016 році в ролі журналіста і редактора соціальних медіа. До того працювала у сфері маркетингу. В Україні вивчала журналістику, у США - гуманітарні науки. Висвітлює життя української діаспори у США та історії успіху українців.

XS
SM
MD
LG