Спеціальні потреби

Google Glass стурбував правозахисників


Google Glass стурбував правозахисників
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Google Glass стурбував правозахисників

Американська компанія Google давно взяла на себе роль винахідника нестандартних приборів та рішень. Остання новинка – комп’ютеризовані окуляри, що обіцяють здійснити чергову революцію у світі технологій. Зараз компанія проводить обмежений продаж нового пристрою, перед тим як запустити масове виробництво. Щоправда, окуляри посиленої реальності викликають застереження щодо втручання в особисте життя людини, про що негайно заговорили правозахисники. В Україні, наприклад, винахід Google взагалі заборонили.

Марсія Довкінс – викладач університету. Вона належить до кола обраних, вона тестує Google Glass. За допомогою пристрою вона робить відеозйомку свого відпочинку, спілкується з сестрою та веде пряму трансляцію для студентів. Вона захоплена цим винаходом:

«Одразу подумала, що цей пристрій знадобиться мені і на роботі, і у житті».

Жінка у захваті – ще б пак! Те, що бачить вона, можуть бачити й інші завдяки вмонтованій у окуляри камері. А сама вона може бачити, більше ніж… бачить звичайне око, завдяки спеціальному екранчику, зображення на якому видне лише їй».

Більшість технологій, які використовує Google Glass, вже знайомі користувачам смартфонів. Голосові команди, відеозйомка тощо – цим не здивуєш. Втім, зібравши ці функції докупи у рамці окулярів, Google, можливо, почали нову сторінку в розвитку мобільної техніки.

Менеджер проекту Google Glass з комунікацій Кріс Дейл наголошує – окуляри дадуть змогу ділитись усім, що бачиш з нечуваним раніше розмахом.

Говорить менеджер проекту Google Glass Кріс Дейл:

«Google Glass – це мініатюрний комп’ютер, вмонтований в легеньку рамку окулярів. Завдяки йому ви можете ділитися побаченим значно швидше».

Втім, у багатьох людей можливості, які відкриває Google Glass, викликають побоювання. Пристрій або дозволяє фільмувати, або фотографувати інших без їх відома.

Правозахисники кажуть, Google Glass дає можливість безпардонно втручатись у життя інших. Одним із них є захисник прав споживачів Джон Симсон:

«Фактично, пристрій дозволить людям шпигувати за вами та непомітно для вас фільмувати все, що ви робите».

Але функцію відеозйомки так просто не активуєш – відповідають у Google. Мовляв, для цього треба виконати помітний рух та дати голосову команду. Каже менеджер проекту Кріс Дейл:

Перестороги встановлені Google легко обійти. Режисер Кріс Баррет довів, що за допомогою Google Glass можна легко здійснювати приховану зйомку. Він – зняв сцену арешту.
«Щоб активувати камеру та почати відеозйомку необхідно зробити помітний іншим рух і дати чіткий наказ. Я також можу активувати камеру дотиком – і це також помітять інші.

Така пересторога може і задовольнила б правозахисників, але вона – дратуватиме користувачів. Ну хіба хочете ви кілька разів повторювати «зроби фото», якщо наприклад намагаєтеся сфотографувати тваринку, яку голос просто злякає?

Перестороги встановлені Google легко обійти. Режисер Кріс Баррет довів, що за допомогою Google Glass можна легко здійснювати приховану зйомку. Він – зняв сцену арешту.

Інший користувач Майк Джовані робить фото з Google Glass, даючи відповідну команду простим підморгуванням, а хакери вже зуміли інтегрувати у Google Glass функцію розпізнавання облич, яка сканує обличчя людини і видає користувачу інформацію про неї. У компанії Google обіцяють незабаром унеможливити ідентифікацію облич у Google Glass. Але навіщо вони тоді взагалі будуть потрібні?

Правозахисник Джон Сімпсон каже – уберегти людей від надто пильних очей власників Google Glass зможе лише Конгрес США:

«Знадобиться перегляд нашого уявлення про втручання у персональний простір та ухвалити нові закони».

Про ці тривожні аспекти використання Google Glass Марсія планує поговорити зі студентами на одному із наступних занять:

«Коли ви дивитесь на мене – я дивлюся на вас. А вони не вірять. Думають, що вони невидимі за своїми комп’ютерами. А ось і ні.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG