Спеціальні потреби

Українська опозиція вимагає відставки президента, влада звинувачує опозиціонерів у відродженні неофашизму


На вулицях столиці мітингувало близько ста тисяч людей.

Правоохоронні органи України продовжують розслідувати обставини сутичок, які сталися напередодні в Києві. Під час масових заходів, організованих владою і опозицією, постраждали двоє журналістів. За деякими оцінками, на вулицях столиці мітингували близько ста тисяч людей. Пропрезидентські сили виступали проти відродження фашистської ідеології в Україні, опозиція — вимагала відставки глави держави.

Відставка президента Януковича і нові вибори глави держави — головна вимога вуличних акцій української опозиції. Лідери партій Батьківщина, Удар і Свобода пообіцяли узгоджувати свої дії на всіх етапах майбутньої виборчої кампанії. Усі політичні сили підтримають того з опозиційних кандидатів, який вийде в другий тур і змагатиметься за перемогу із висуванцем влади.

Ми як опозиція вимагаємо дострокових президентських виборів. Але ми з людьми чесно говоримо, що за рахунок однієї акції Янукович заяву про відставку не напише. Він не побіжить швидко підписувати заяву про те, що він вже не президент. Але якщо мова йде про десятки акцій і про мільйони людей, які встають за свої права, не за опозицію, а за себе, то вибори можуть відбутися набагато раніше.
Арсеній Яценюк


На вулиці української столиці вийшли близько 50 тисяч людей попри те, що влада традиційно перешкоджала приїзду людей з регіонів. Свій багатотисячний мітинг в столиці влаштувала і пропрезидентська Партія Регіонів. Її лідери закликали своїх прихильників висловити протест проти загрози поширення в Україні фашистських ідей. Один із лідерів регіоналів Владислав Лук'янов, вважає деякі парламентські партії можна назвати неофашистськими:

«Деякі політичні сили, не буду їх називати, щоб не робити зайвої реклами, в своїх виборчих гаслах, передвиборчих програмах використовували неофашистську риторику. Для того, щоб зробити запобіжник в суспільстві проти коричневої чуми, ми повинні пам'ятати звитягу наших батьків, ми повинні попередити суспільство про те, що неофашизм в Україні піднімає голову.»

Опоненти влади критикують організаторів антифашистських демонстрацій у залученні до них працівників бюджетних установ і навчальних закладів. Політолог Олексій Гарань називає справжньою метою організованих владою антифашистських мітингів — мобілізацію виборців Віктора Януковича. Мовляв, на опозицію навішують ярлик неонацистів.

«Як на мене, це — дуже брудна технологія. Ми розуміємо, що владі немає з чим вийти до своїх виборців, і тому вигадуються побрехеньки про фашизм в Україні. Чим це небезпечно? Це небезпечно тим, що зараз закладається сценарій розколу країни», - вважає політолог.

Підтвердженням припущень політолога стали і сутички агресивно налаштованих людей із двох таборів, які деякий час ігнорувалися міліцією. В бійках постраждали двоє журналістів. В правоохоронних органах кажуть, що розслідують обставини і шукають нападників.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG