Спеціальні потреби

Гонконг переживає другу хвилю спалаху коронавірусу й змушений знову посилити заходи карантину


Пасажири Міжнародного аеропорту Гонконга, 17 березня 2020 (REUTERS/Tyrone Siu)
Пасажири Міжнародного аеропорту Гонконга, 17 березня 2020 (REUTERS/Tyrone Siu)

Із середи Гонконг змушений знову обмежити транспортне сполучення й посилити карантин після того, як у п'ятницю в місті зафіксували найбільший стрибок захворюваності за весь час світової пандемії коронавірусу COVID-19, повідомляють ЗМІ.

Гонконг став прикладом того, як 7-мільйонне місто може запровадити ефективні заходи карантину й обмежити розповсюдження вірусу, пишуть американські медіа.

Місцева влада швидко вдалась до заходів, які зараз застосовують більшість країн світу: заборона на масові заходи, наказ до соціального дистанціювання, заклики до правильного миття рук і носіння масок. Це спрацювало, й станом на початок березня у місті було лише 150 випадків зараження, поки в інших регіонах Азії кількість хворих продовжувала зростати.

Водночас, минулого тижня показники інфікування подвоїлись, при чому часто вірус до міста привозили з-за кордону. Крім того, 2 березня після кількох тижнів карантину на роботу почали повертатись 180 тисяч працівників громадського сектору, приклад із них взяли й приватні компанії.

Жителі Гонконга, бачучи позитивну тенденцію в Китаї та інших країнах Азії, де стабілізувався темп інфікування, знову почали користуватись громадським транспортом і почали більше зневажати заходами безпеки. Через це й сталась друга хвиля зараження, пояснюють медіа.

Щоб знову повернути контроль над ситуацією, у понеділок влада Гонконга повідомила про нові суворі заходи контролю над тими, хто повернувся з-за кордону, поліцейські рейди в пошуках порушувачів заборони збиратись у клубах і барах, закриття ресторанів, повернення до дистанційної роботи для приватних і державних підприємств. А всіх нерезидентів Гонконга взагалі не пускатимуть до міста від середи. Також Міжнародний аеропорт Гонконга не прийматиме літаки, що роблять там пересадку.

CNN пише, що друга хвиля спалаху вірусу у Гонконзі має стати прикладом для Європи про небезпеку передчасного зняття карантинних обмежень.

Раніше ВООЗ заявляли, що країни не можуть зупинити поширення коронавірусу лише шляхом повної заборони пересування в громадах. Натомість варто зосередитись "на діагностиці хворих, їхній ізоляції та ізоляції тих, хто мав з ними контакти”. Адже "якщо ми зараз не вживатимемо серйозних кроків із забезпечення здоров’я громади, коли всі ці обмеження на пересування скасують, небезпека зараження знову підвищиться”, - заявив виконавчий директор ВООЗ Майк Раян.

Дивіться також: ​Доставка їжі на карантині. Відео

Доставка їжі на карантині. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

XS
SM
MD
LG