Спеціальні потреби

Автопробігом по ГМО : борці за здорове харчування взяли курс на Вашингтон


Автопробіг проти ГМО-продуктів
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Автопробіг проти ГМО-продуктів

Опоненти генетично модифікованих харчів знаходять підтримку на рівні штатних законодавців. Торік, під їх тиском, штати Мейн і Конектикут забов’язали виробників харчів із застосуванням ГМО вказувати цю інформацію на упаковці. Подібні законодавства на розгляді у кількох інших штатах. Виробники ГМО усвідомлюють силу своїх опонентів і обіцяють запустити просвітницьку кампанію.

Днями мешканці та гості американської столиці стали свідками незвичної кампанії. Вулицями міста прокотились авто-овочі. Кампанія «Фіші Фуд», зі сленгу сумнівні харчі, покликана привернути увагу до необхідності позначати на упаковках ГМО інгредієнти.

Індиків Обами вчили спілкуватись із пресою
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00
Direct link
Зі столиці автоколона вирушила через усю країну до штату Вашингтон, де розглядають відповідне законодавство. 80 відсотків харчів в американських крамницях мають ГМО, однак виробники не забов’язані позначати їх наявність, каже активіст кампанії за позначення ГМО Ніколас Шіллер:

«Перший інгредієнт – кукурудза, швидше за все генетично модифікована. Маслянка, мабуть, з молока корів, яких годують генетично модифікованими харчами».

Ніколас переконаний, що ГМО шкідливі для здоров’я:

«Наші дідусі з бабусями та попередні покоління не споживали таких харчів. Зараз ми бачимо раптовий стрибок інцидентів з харчами та хворобами. Якщо вони кажуть, що ГМО безпечні, але не позначають на упаковках, ми не можемо бути впевненими у безпеці».

Однак експерти, починаючи від Національної академії наук США і закінчуючи Всесвітньою організацією охорони здоров’я ООН, стверджують, що споживання ГМО не становить загрози. Урядові інспектори кажуть, що тести таких харчів не викликають підозри. Однак опоненти наполягають, аби були опубліковані результати досліджень.

Експерти, починаючи від Національної академії наук США і закінчуючи Всесвітньою організацією охорони здоров’я ООН, стверджують, що споживання ГМО не становить загрози.
Ніколас Шіллер не поступається, висловлюючи іншу думку:

«Якщо ви тримаєте щось під ковдрою, люди почнуть вимагати прозорості. І поки ви триматимете щось у таємниці, люди будуть дивитися на це підозріло».

Кейті Енрайт, яка очолює Раду біотехнологічної інформації, обіцяє незабаром підняти завісу:

«Нас просили показати результати досліджень. Тож незабаром ця інформація буде оприлюднена».

Дані будуть опубліковані на Інгтернет-сторінці GMOAnswers крапка com. Це частина кампанії, яку треба було почати значно раніше, каже Кейсі.

«Ми повинні були почати говорити про це два десятиріччя тому», – додає вона.

Тож тепер, коли ГМО викликає підозру все більшої кількості людей, індустрії доведеться докласти чимало зусиль, аби довести безпеку генетично модифікованих продуктів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG