Спеціальні потреби

У Варшаві пишуть заміну Кіотському протоколу


У Варшаві розпочався другий тиждень Міжнародної кліматичної конференції. Делегати від 192 країн світу працюють над проектом нової міжнародної угоди із захисту довкілля, яка повинна замінити Кіотський протокол, дія якого вигасла ще минулого року. Передбачається, що нова угода буде підписана вже до 2015 року, однак представники Світового банку вже зараз закликають до негайних дій. Вони наполягають на терміновому зменшенні викидів в атмосферу забруднювачів швидкої дії.

Погода майбутнього буде екстремальною
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
Direct link
Тайфун Хаян, який вдарив по Філіппінах минулого тижня вкотре нагадав світу про те, що глобальне потепління - реальна проблема, каже Рейчел Кайт, віце-президент Світового банку з питань сталого розвитку:

«Це не останнє стихійне лихо. Посилення потужності та частоти подібних штормів є неминучим, що підтверджують наукові дослідження. І країни світу повинні бути готовими до нової реальності».

Експерти Світового банку разом з іншими фахівцями випустили звіт під назвою «На тонкій кризі». Автори звіту вказують на проблему укритих кригою та снігами територіях планети, де температури нині зростають вдвічі швидше, якщо порівнювати з глобальними показниками.

У цих регіонах, зазначила Рейчел Кайт, можуть статися катастрофічні зміни. Якщо з Гімалаїв зійде крига, це стане трагедією для тих мільйонів людей, які користуються водою гімалайських льодовиків.
Якщо нам вдасться позбутися старих авто та дизельних двигунів, ми зможемо врятувати шість мільйонів людей і водночас стримати кліматичні зміни
Рейчел Кайт, Світовий банк

Автори звіту пропонують поступові кроки для боротьби з глобальним потеплінням. Зменшивши використання дизельного пального та відмовившись від готування харчів на відкритому вогні, можна знизити в атмосфері рівні вуглецю та сажі. Знизити концентрацію метану можна за допомогою більш відповідального фермерства та вирішення проблеми звалищ. Як метан, так і сажа, каже Кайт, прискорюють глобальне потепління, до того ж сажа шкодить здоров’ю людини:

«Шість мільйонів людей вмирають кожного року від брудного повітря, як на вулиці, так і в приміщеннях. Ми повинні змінити способи приготування їжі. Якщо нам вдасться позбутися старих авто та дизельних двигунів, ми зможемо врятувати шість мільйонів людей і водночас стримати кліматичні зміни».

Науковці прогнозують екстремальну спеку
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:35 0:00
Direct link
Науковці погоджуються, що температури на планеті до 2020 року зростуть на два градуси у порівнянні з часом початку індустріалізації. А це, заявила Рейчел Кайт, може призвести до посилення стихійних лих та підвищення рівнів океанів:

«Поки ми проводимо переговори та маємо справу з досить складними політико-економічними реаліями, з’ясовуємо, хто на що погодиться, багато чого, що коштує мало, можна робити вже зараз. І коли ми побачимо результати, у нас з’явиться упевненість».

Ігнорувати зміни клімату більше не можна - екологи
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00
Direct link
До коаліції країн, які готові вирішувати проблему забруднювачів вже зараз, приєднались Сполучені Штати, країни Арктики, африканські країни на шляху розвитку. Світовий банк та Міжнародна ініціатива з кріосфери клімату представлять свої нові висновки вже наприкінці цього тижня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG