Спеціальні потреби

Людство звинуватили у глобальному потеплінні


У глобальному потеплінні винні люди - вчені
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

У глобальному потеплінні винні люди - вчені

Температура повітря на планеті зростає, і ці зміни є наслідком діяльності людей. Таких висновків дійшли науковці Міжурядової комісії з кліматичних змін, яка щойно оприлюднила свій останній звіт, що має на меті допомогти політикам та громадськості з розробкою механізму протидії кліматичним змінам.

Сто десять країн світу погоджуються – головною причиною глобального потепління, що відбувається з середини двадцятого століття, є діяльність людини.

На прес-конференції в Стокгольмі секретар Світової метеорологічної організації Майкл Жаро підкреслив вагомість висновків останнього звіту про кліматичні зміни:

Пестициди вбивають бджолині колонії
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
«Цей звіт повинен стати черговим дзвінком та нагадуванням, що наші сьогоднішні дії матимуть глибокі наслідки не лише для сьогоднішнього, але і для багатьох майбутніх поколінь».

До людської діяльності, яка завдає шкоди навколишньому середовищу, є використання твердого палива. Спалювання, зокрема, вугілля, призводить до збільшення викидів в атмосферу, які спричиняють потепління. Звіт підтверджує що, арктичні льодовики тануть швидше, ніж прогнозувалось, зростає також швидкість підвищення рівнів океанів. Науковці також підтвердили зв'язок між кліматичними змінами та екстремальною погодою: як то великі опади чи затяжні хвилі спеки.
...цей звіт має стати нагадуванням - діяти треба негайно і разом опрацювати спільну політику протидії
Крістіна Фіґуерес, експерт

Науковці, які заперечують кліматичні зміни, кажуть, що за останні п'ятнадцять років швидкість глобального потепління уповільнилась. Автори звіту пояснюють таке уповільнення тим, що природа у такий спосіб намагається протидіяти спричиненому людиною потеплінню. Висновки останнього звіту підтверджують результати досліджень Комісії 2007 року, яка прийшла до висновку, що глобальне потепління - є безумовною реальністю.

Крістіна Фіґуерес із Секретаріату ООН з кліматичних змін каже:

«Всі наші знання та висновки про кліматичні зміни виявилось недорахуванням. Насправді, наслідки збільшення концентрації парникових газів в атмосфері будуть більш серйозними, і станеться це набагато швидше. Так, що цей звіт має стати нагадуванням - діяти треба негайно і разом опрацювати спільну політику протидії».
З ураганами розбиратимуться безпілотники
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00
Фіґуерес сподівається, що останній звіт примусить політиків нарешті почати обговорення проблеми глобального потепління:

«Таке обговорення повинно закінчитись підписанням вже до 2015 року міжнародної угоди, яка матиме силу закону та буде обов’язковою для всіх країн світу. І кілька урядів вже почали працювати у цьому напрямку.

Вже у листопаді цього року у Варшаві світові лідери та кліматологи матимуть нагоду знову обговорити проблему кліматичних змін і можливо чіткіше визначити шляхи подолання потепління на планеті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG