Спеціальні потреби

Німецькі активісти блокують перевезення ядерниих відходів з Франції


Німецькі активісти блокують перевезення ядерниих відходів з Франції
Німецькі активісти блокують перевезення ядерниих відходів з Франції

У Німеччині відбуваються сутичка між поліцією і активістами, які намагаються заблокувати дорогу поїзду з радіоактивними відходами, що перевозяться на збереження до сховища з Франції.

Учасникам протестів, які заблокували залізничну колію, вдалося тимчасово зупинити поїзд. Поліція, розганяючи натовп людей, вдалася до кийків і сльозогінного газу.

Німецька поліція очікує відбуття масових протестів у місті Данненберґ, де ядерні відходи будуть перевантажені і перевозитимуться решту шляху до сховища у Горлебені на вантажівках.

Десятки тисяч людей вийшли у суботу на демонстрації у німецькому місті Берн, що межує з Францією, але повідомлень про будь-які насильства не було.

Щорічно радіоактивні відходи з німецьких атомних електростанцій переходять обробку у Франції, а тоді перевозяться назад до сховища у Горлебен. Активісти-захисники навколишнього середовища вважають, що це тимчасове сховище на німецькій території не є безпечне. Вони кажуть, що рівень радіації у відходах, що перевозяться з Франції до Німеччини вдвічі вищий, ніж той що був під час аварії Чорнобильської АЕС у 1986 році.

Речник компанії Avera, де проходить обробка ядерних відходів, заперечує ці твердження і каже, що вони зберігаються у спеціальних контейнерах, а поїзд, що їх перевозить – це «фортеця на колесах».

Атомна енергетика, як виглядає, починає відроджуватись у багатьох країнах, у час коли вони намагаються зменшити свою залежність від таких природних енергоносіїв, як нафта, газ і вугілля.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG