Спеціальні потреби

Німеччина відкидає ідею Трампа розширити G7 за рахунок Росії та інших країн


Гайко Маас, міністр закордонних справ Німеччини
Гайко Маас, міністр закордонних справ Німеччини

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що за теперішніх умов Росію не можна знову долучати до Групи семи провідних промислово розвинених країн, хоча таке бажання висловлював президент США Дональд Трамп.

Від 1997 року зустрічі об'єднання, відомого під назвою G7 (Групи семи), відбувалися за участю Росії, але Група восьми знову стала «Сімкою», коли Росія 2014 року захопила Крим і опинился під міжнародними санкціями.

Нам не треба ще й G11, або G12.
Гайко Маас

Раніше проти повернення Росії до об’єднання також виступила Канада, Велика Британія та Європейський Союз, хоча політичні представники підкреслювали, що на планований саміт G7 у США Дональд Трамп може запросити будь-якого гостя, включно з російським лідером.

Німецький міністр сказав в інтерв’ю газеті Rheinische Post, що повернення Москви неможливе допоки не буде мирного вирішення конфлікту, що виник в результаті російської агресії проти України.

Публікація інтерв’ю 27 липня співпала з початком дії нової угоди про припинення вогню у зоні боїв у Донецькій та Луганській областях, де українські збройні сили нещодавно зазнали нових втрат убитими і пораненими.

Гайко Маас сказав, що Росія могла б повернутися до G7, якби здійснила суттєві кроки для вирішення конфлікту щодо Криму та для досягнення миру на сході України.

Маас нагадав, що Росія має можливість брати участь у роботі ширшого об’єднання двадцяти країн G20.

«G7, а також G20 - це два розумно скоординовані формати. Нам не треба ще й G11, або G12», - сказав німецький міністр у відповідь на пропозицію Трампа запросити до «Сімки» не лише Росію, але й інші держави.

Маас сказав, що відносини з Росією зараз складні у багатьох галузях і наголосив на потребі пошуків співпраці з Москвою.

«Ми також знаємо, що Росія потрібна, щоб розв’язати проблему конфліктів, зокрема тих, що у Сирії, Лівії та Україні”, - зауважив міністр.

1 липня Німеччина перебрала на себе почергове головування у Європейському Союзі, що додає Берліну повноважень в організації переговорів та інших міжнародних ініціатив.

Німеччина бере участь у «Нормандському мирному процесі», намагаючись разом з Францією сприяти врегулюванню конфлікту Росії з Україною.

Дивіться також: Вибори 2020: позиції щодо НАТО Трампа та Байдена

Вибори 2020: позиції щодо НАТО Трампа та Байдена. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

XS
SM
MD
LG