Спеціальні потреби

Влада Німеччини проти потенційних джихадистів


В аеропорту Франкфурта
В аеропорту Франкфурта

Влада Німеччини має намір позбавляти потенційних джихадистів посвідчень особи на строк до трьох років, тобто на період, вдвічі більший, ніж планувалося спочатку, з тим, щоб перешкодити їм вступити в ряди бойовиків на Близькому Сході.

Відповідний законопроект може бути схвалений Кабінетом міністрів у найближчу середу. Про це розповів у понеділок 12 січня офіційний представник Міністерства внутрішніх справ.

Німеччина, як і інші європейські держави, докладає всіх зусиль, щоб запобігти приєднанню своїх громадян до «Ісламської держави» – екстремістського угруповання, яке захопило частину території Сирії та Іраку.

Теракти, що відбулися в Парижі, надали цьому завданню особливої актуальності, хоча плани продовжити заборону на виїзд з країни з’явилися ще до французьких подій.

Відповідно до чинного законодавства, влада Німеччини може вилучити у громадян закордонний паспорт, щоб перешкодити їм виїхати за кордон, однак це не стосується посвідчень особи, що кожен громадянин країни повинен постійно мати при собі.

Посвідчення достатньо, щоб громадянин Німеччини міг виїхати в іншу європейську країну і, що важливо, до Туреччини, звідки потенційні джихадисти можуть перебратися до Сирії.

Згідно з обговорюваним у понеділок законопроектом, пропонується вилучати і посвідчення особи, натомість видаючи новий документ, що не дає права на виїзд з країни. За даними німецьких органів влади, близько 550 громадян Німеччини приєдналися до боротьби в Сирії, а близько 180 – повернулися додому.

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG