Спеціальні потреби

Грузія критикує ‘цинічну’ путінську версію війни


Грузинський уряд розкритикував російського прем’єр-міністра Володимира Путіна за його вислів про те, що Росія не починала війни між двома країнами у серпні 2008 року.

Заступник міністра закордонних справ Грузії Гіга Бокерія заявив у вівторок, що коментар прем’єра Путіна є типовим прикладом «політичного цинізму практично усього політичного істеблішменту нашого великого сусіда» та «дешевою спробою уникнути відповідальності».

Також він висловив критику російському прем’єр-міністру за підштовхування Грузії та Південної Осетії до обговорення їхніх розбіжностей без будь-якого втручання третьої сторони.

Бокерія повідомив, що Грузія готова до співпраці з Росією, але лише тоді, коли Росія «зможе визнати факт, що Грузія є суверенною державою та самостійно визначає свою долю».

Виступ Путіна у понеділок був спровокований словами держсекретаря США Гілларі Клінтон, яка під час свого візиту до Грузії кинула виклик тому, що назвала російською окупацією відокремлених грузинських регіонів Південна Осетія та Абхазія.

Клінтон заявила, що присутність російських військ та будівництво російських військових баз у Південній Осетії та Абхазії порушує умови припинення вогню під час серпневої війни у 2008 році. Вона також відхилила заяви Росії про те, що країна має «особливі інтереси» у цих двох регіонах.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG