Спеціальні потреби

22 американці отримали по півмільйона доларів за свою геніальність


Однією із лауреатів премії стала також юрист, яка захищає прива психічно хворих людей, - Елин Сакс
Однією із лауреатів премії стала також юрист, яка захищає прива психічно хворих людей, - Елин Сакс

У вівторок благодійна організація оголосила про видачу 22 премій вартістю у 500 тисяч доларів кожна, отримання яких не покладає на лауреата жодних зобов’язань. Таким чином Фонд Джона та Катерини Макартур, заснований 1981-го року, відзначив геніальний внесок у суспільство вже 850-ти вчених, дослідників, артистів, журналістів, активістів та інших, даючи їм можливість та свободу і далі розвивати свій талант.

Анонімне журі вибирає переможців, які до останнього моменту навіть не знають, що їхня кандидатура розглядається. Сума нагороди виплачується протягом п’яти років.

«Це був рік великих змін та надзвичайних викликів і нам ще раз нагадали, що світ та наше майбутнє змінює людський потенціал», – заявив президент фонду Роберт Ґалуччі.

Наймолодшому серед 22-ох переможців 29 років, найстаршому – 67. Серед тих, кому відтепер фінансові турботи не затьмарюватимуть шлях до вершин, – Кевін Ґускевич, 45 років, спортивний тренер з Університету у Північній Кароліні у Чепел Гіл, який покращив діагностику, лікування та запобігання спортивним травмам голови. Він також є автором тесту струсу мозку для гравців в американський футбол, який тепер широко вживається.

Інший переможець – 54-річна юрист Марі-Терез Коннолі з Вашингтону, яка захищає права людей похилого віку.

Решта переможців – поети, історики, музиканти, митці, архітектор, журналіст та програміст.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG