Спеціальні потреби

Колишні американські генерали закликали республіканців у Конгресі схвалити нову допомогу Україні


Українські сили оборони на передовій у Донеччині, 13 вересня 2023. Radio Free Europe/Radio Liberty/Serhii Nuzhnenko/REUTERS
Українські сили оборони на передовій у Донеччині, 13 вересня 2023. Radio Free Europe/Radio Liberty/Serhii Nuzhnenko/REUTERS

Два колишніх американських генерали Філіп Брідлав і Бен Годжес у листі до лідерів республіканців у Палаті представників закликали залишити політику осторонь і швидко схвалити додаткову допомогу для України на тлі продовження українського наступу. Про це пише американське військове видання Stars and Stripes.

"Зараз не час дозволяти партійній політиці стати на шляху підтримки союзника, який бореться за свободу, а також за власне існування, — написали генерали у відставці. - Українці потребують нашої допомоги. Їм потрібна і військова, і нелетальна допомога, і вони потребували її вчора". Вони наполягають, що Україна перебуває на критичному етапі війни та має імпульс для повернення окупованих територій, попри повільніший, ніж очікувалося, контрнаступ.

Брідлав, ексгенерал військово-повітряних сил і колишній Верховний головнокомандувач об'єднаних збройних сил НАТО, Годжес - генерал-лейтенант у відставці Бен Годжес, колишній генерал-командувач Сухопутних сил США в Європі, звернулися в листі до спікера Палати представників Кевіна Маккарті.

Раніше на тлі тиску з боку крайніх правих республіканців Маккарті натякнув, що домовленість щодо нового фінансування уряду США не включатиме нещодавній запит Білого дому про 24 мільярди доларів допомоги Україні.

Колишні американські командувачі підкреслили, що процвітання Америки безпосередньо пов'язане із безпекою і стабільністю у Європі, а також від міжнародної поваги до суверенітету незалежних країн.

Також вони додали, що допомога Україні - це вдалі інвестиції для безпеки США: "Витративши частину річного військового бюджету США на безпекову допомогу, Україні вдалося вдвічі скоротити боєздатність Путіна. Це значна та історична віддача від інвестицій, коли йдеться про нашу власну національну безпеку та інтереси, а також інвестиції в захист від загроз, які представляють Путін і Росія для членів НАТО".

Як повідомляв Голос Америки, днями лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл закликав однопартійців підтримати продовження допомоги Україні. В Білому домі оптимістично оцінюють шанси на затвердження нового пакету допомоги Києву, але про відсутність консенсусу у Конгресі щодо допомоги свідчить зокрема те, що цього літа 70 законодавців від Республіканської партії спробували заблокувати подальше збільшення допомоги Україні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG