Спеціальні потреби

Проблема гомосексуалістів у збройних силах викликає суперечки


Минулого четверга Палата представників США більшістю голосів проголосувала за скасування закону, що забороняє військовим геям відкрито говорити про свою статеву орієнтацію. Закон, відомий як «не питають, не кажи», передбачав звільнення з лав збройних сил гомосексуалістів, які вступали в одностатеві шлюби чи стосунки. Цей закон постійно критикували правозахисні організації, які вважають його певною формою дискримінації.

Тема легалізації геїв та лесбіянок є і провідною на кожних президентських виборах у США. Президент Обама ще під час президентської кампанії пообіцяв домагатися скасування цього закону, що зруйнував кар’єру багатьом військовим.

У 2002 році Дейвид Гол був сержантом військово-повітряних сил, вчився на офіцера. У нього була мрія – стати військовим пілотом. Одначе, в нього була і таємниця. Він каже:

«Мій командир сказав мені: на жаль, ми мусимо виключити вас з програми підготовки офіцерів ВПС з огляду на вашу статеву орієнтацію. Я був першокласним курсантом, кілька місяців раніше одержав посвідчення пілота. І цьому настав кінець, просто так. Те, що одна людина сказала про мене – поклало край моїй кар’єрі, моїй мрії управляти літаками».

Від 1993 року із збройних сил США звільнено понад 13 тисяч осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації. Того ж року президент Клінтон підписав закон, який відмінив пряму заборону на службу гомосексуалістів у збройних силах. Закон, відомий як «не питають, не кажи», передбачав, що геї та лесбіянки можу служити у збройних силах, якщо їхні статеві уподобання є таємницею.

Капітан військово-морських сил у відставці Джоун Дарра – лесбіянка. Вона розповідає, як протягом своєї 29-літньої кар’єри, вона постійно боялася, що її викриють:

«Я щодня ходила на роботу, думаючи, чи це буде мій останній день. Просте зауваження, як наприклад, ‘мій партнер і я на ці вихідні пішли в кіно’ могло означати кінець моєї кар’єри».

Збройні сили США наголошують на особистій чесності свого персоналу, але змушують солдатів-гомосексуалістів приховувати правду. Коли кадета академії Берегової охорони Бронвен Тумб запідозрили в гомосексуалізмі, її начальники вимагали від неї, щоб вони підписала заяву, заперечуючи, що почуває потяг до жінок.

«Я не хотіла казати неправду, отож не підписала заяви. Через два місяці мене звільнили з Берегової охорони».

Результати опитувань громадської думки, проведених протягом минулого року, показують, що більшість американців підтримує скасування заборони на службу гомосексуалістів у збройних силах США.

Противники зміни закону переконують, що присутність відвертих геїв в армії викличе тертя, знищить бойовий дух і зменшить їх ефективність.

Таку думку, серед інших, висловлює офіцер сухопутних військ у відставці Роберт Маґінес:

«Ми змушуємо цих молодих чоловіків і жінок жити в дуже близьких, інтимних умовах. Багато із них кажуть, ‘якщо хтось житиме в безпосередній близькості до мене, хтось, хто відчуває потяг до людей тієї самої статі, то я почуватимусь ніяково».

Згідно з недавнім дослідженням, наразі приблизно 63 тисяч гомосексуалістів і лесбіянок служать у збройних силах США, а це – два відсотки усіх військовослужбовців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG