Спеціальні потреби

Новак: Україна має оплатити газ, поставлений сепаратистам


Російська сторона наполягає на оплаті Україною газу, поставленого на територію Донбасу, яку наразі контролюють бойовики, заявляє міністр енергетики Росії Олександр Новак.

«Сьогодні дійсно формується дебіторська заборгованість щодо тих поставок, які йдуть на південний схід України. Є два шляхи. Або це позасудовий порядок – між собою домовляться дві комерційні компанії [«Газпром» і «Нафтогаз»], або це питання буде у будь-якому випадку вирішуватися у суді», – сказав Новак у суботу, 4 квітня, в ефірі російського каналу «Россия 1».

Новак наголосив, що у будь-якому випадку кошти будуть стягнуті з української сторони згідно з контрактом від 2009 року.

Йдеться про газозабезпечення окупованих районів Донецької та Луганської областей, до яких «Газпром» на початку березня постачав газ безпосередньо, через газовимірювальні станції, з яких газопроводи ведуть до цих регіонів і постачання через які Україна не має змоги контролювати.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин наголосив, що домовленості про постачання російського газу в тимчасово окуповані сепаратистами регіони Донбасу мають вести тільки газові компанії двох країн – «Нафтогаз України» і «Газпром».

Україна від минулого року закуповує газ у Росії на умовах передоплати.

XS
SM
MD
LG