Спеціальні потреби

Експерт: путінська знижка на газ – «морквинка» для Фірташа, а не для України


Путінська "знижка" призначена Фірташу - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Путінська "знижка" призначена Фірташу - експерт

Так званий дешевий газ структурі Дмитра Фірташа потім може бути проданий спільними зусиллями на європейському ринку
Розрекламована Путіним знижка на газ є вигідною бізнес-оборудкою, а не «братньою допомогою» Україні. Про це заявив "Голосу Америки" директор енергетичних програм центру «Номос» Михайло Гончар.

«Ніякої знижки нема. Це передусім. Тому відповідь на всі питання – ні, ні і ні», – зазначив Гончар.

Як пояснив експерт, знижкою це не можна назвати, оскільки йдеться не про перегляд контрактів, а про відносно невеликий обсяг газу – 5 мільярдів кубічних метрів, якого вистачить лише на один місяць споживання газу в Україні. По-друге, знижка в ціні надана не «Нафтогазу України», а приватній структурі Дмитра Фірташа OstChem Holding, яка навіть не є резидентом України.

Янукович слухає Путіна, бо у Росії газ - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00
«Тому це просто вигідна бізнес-оборудка в рамках афілійованого з «Газпромом» бізнес-середовища, не більше того», – підкреслив Гончар.

Як він припустив, «Цей так званий дешевий газ структурі Дмитра Фірташа потім може бути проданий спільними зусиллями на європейському ринку в період цінового піку. І практично це буде двократно вища ціна, ніж та, по якій він зараз буде поставлений. 100% прибутку!»

Експерт також заперечив думку про те, що Росія змінила гнів на милість і послаблює свій тиск на Україну, яка планує підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

Це морквинка не для України, а для конкретної олігархічної структури, яка виявляє лояльність до російської політики
«Подаючи це в притаманній Росії пропагандистській манері як велике благодіяння для України, Кремль хоче дещо пом’якшити свої відносини з Україною, спробувати продемонструвати, що батіг змінено на морквинку. Але знову ж таки, якщо в таких категоріях говорити, то це морквинка не для України, а для конкретної олігархічної структури, яка виявляє лояльність до російської політики і «Газпрому» як її провідника в тому, що стосується України», – наголосив Гончар.

​Нагадаємо: 8 жовтня президент Російської Федерації Володимир Путін заявив, що «Газпром» надав газ Україні за ціною 260 доларів замість 400 доларів за 1 тисячу кубів. «Ми зробили знижку, «Газпром» зробив знижку для закачування до підземних газосховищ. Тобто ми співпрацюємо, допомагаємо нашим українським партнерам, нашим друзям», – сказав Путін.

Сланцевий газ дасть Україні енергетичну назалежність
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00
Російський президент наголосив також, що знижку надано «незважаючи на емоційну та бурхливу дискусію, пов’язану з можливим підписанням Україною угоди» [про асоціацію з ЄС].

Спілкування з Михайлом Гончаром відбувалось у студії "Радіо Свобода".

XS
SM
MD
LG