Спеціальні потреби

Україна та Польща планують убезпечити Європу від російської газової залежності


Україна та Польща планують створити спільний регіональний центр торгівлі та зберігання газу. Такі плани накреслили у вівторок під час українсько-польської конференції з питання газу в Варшаві. Відкриття такого центру допоможе обмежити залежність Центральної та Східної Європи від Росії і забезпечити дотримання низьких цін на газ.

Приділяючи велику увагу диверсифікації поставок газу, Польща збільшує імпорт газу з інших регіонів, зокрема через свій новий порт, який вже приймав зріджений газ з Катару і очікує на поставки зрідженого газу з США, повідомляє ABCnews. Польща також працює над тим, щоб отримувати газ з Північного моря.

«У нас достатньо інфраструктури для просування в створенні центру», - запевнив Сергій Макогон з Укртрансгазу. Україна має потужні газосховища на заході країни, які можуть бути використані для потреб такого центру. Загальна місткість українських газосховищ становить 31,3 мільярди кубометрів.

Дивіться також: 70 років тому держсекретар США виклав програму, пізніше названу «Планом Маршалла»

70 років тому держсекретар США виклав програму, пізніше названу «Планом Маршалла». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG