Спеціальні потреби

Верховний суд США урівняв в правах традиційні і одностатеві шлюби


Верховний суд урівняв традиційні і одностатеві шлюби
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Верховний суд урівняв традиційні і одностатеві шлюби

Верховний суд США виніс історичне рішення, що стосується одностатевих шлюбів. Судді постановили, що одружені гомосексуальні пари мусять мати такі ж права, що й люди в традиційному шлюбі.

Джемі встає першим. Втім, собаку вигулює Шон.

Хочеш бекону? Так, так…

Одружені гомосексуальні пари мусять мати такі ж права, що й люди в традиційному шлюбі
Джемі та Шон поводяться як типові молодята.

Чи ми занесли це в календар?

Але типовими їх вважають не усі. Щоб не почувати себе неадекватними, чоловіки одружилися в Провінстауні, містечку в штаті Массачусетс, де більшість мешканців – нетрадиційної орієнтації.

Говорить Джемі Макдоннігал:

«У кожній книжці, яку я читав як дитина, в кожному фільмі був чоловік та жінка, які щасливо жили-поживали та добра наживали. А тепер зрозуміли, що після того, як ми одружилися, ми будемо мати такі права як і інші і також можемо жити щасливо, як у казках – це те, що ми мусимо шанувати».
Позивачем у справі, яку розглядав Верховний суд, була Едіт Віндзор, яка мала платити податок на спадок після того, як померла її дружина

Рішення Верховного суду, прийняте у середу, затвердило це право на федеральному рівні. До того американський уряд відмовляв одностатевим парам, таким як Джемі і Шон, у правах та привілеях, які мали гетеросексуальні пари. Але Верховний суд скасував це, постановивши, що Акт на захист традиційного шлюбу дискримінує проти геїв та лесбіянок, які законно побралися. Дванадцять штатів та Округ Колумбія визнають одностатеві шлюби.

Рішення суду матиме чималі наслідки, як каже професор права Університету Джорджа Вашингтона Алан Моррісон:

«Тепер одружені пари, однієї статі чи різних, можуть разом здавати податкову декларацію. Якщо один з подружжя працює в уряді, усі члени родини можуть мати страховку.

Позивачем у справі, яку розглядав Верховний суд, була Едіт Віндзор, яка мала платити податок на спадок після того, як померла її дружина. Через те, що уряд не надавав одностатевим парам такі ж права, як і традиційним, вона була змушена заплатити на триста шістдесят тисяч доларів більше. Вона каже:

«Дякую вам, судді Верховного суду, за затвердження принципу рівності усіх перед законом».

Лише трохи більше половини американців підтримують одностатеві шлюби
Але американці у своїх думках щодо одностатевих шлюбів розділилися. Нещодавнє опитування показало, що лише трохи більше половини американців підтримують одностатеві шлюби. Їхні опоненти також прийшли під стіни Верховного суду. Говорить представник «традиційної» частини суспільства священик-євангеліст Роб Шнек:

«Верховний суд не має повноважень у тому, що стосується природи шлюбу. Це повноваження належать Творцю».

Але Джемі та Шон так не вважають…

«Це неймовірно, що тепер уряд бачить нас не як співмешканців. Уряд визнає, що наш шлюб є справжнім».

А з цим вони отримують і усі права та привілеї, які має традиційне подружжя.

Побачимося о шостій! Ти вже звільнишся?

Так.

Тримайся.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG