Спеціальні потреби

Група семи попередила Китай, щоб він не допомагав Росії у війні проти України


Президент США Джо Байден поруч із президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм, президентом Кенії Вільямом Руто та генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманном, на зустрічі лідерів G7 та представників держав і міжнародних організацій на саміті G7 в Італії, 14 червня 2024 р. REUTERS
Президент США Джо Байден поруч із президентом Аргентини Хав’єром Мілеєм, президентом Кенії Вільямом Руто та генеральним секретарем ОЕСР Матіасом Корманном, на зустрічі лідерів G7 та представників держав і міжнародних організацій на саміті G7 в Італії, 14 червня 2024 р. REUTERS

Підтримка Китаєм Росії «сприяє» війні Москви проти України, попередили в п’ятницю лідери найбільш розвинутих економік світу.

Як зазначають оглядачі у західній пресі, цим вони посилили тиск на Пекін та продемонструвати свою готовність до запровадження подальших санкцій проти тих, хто матеріально підтримує воєнну машину Москви.

Різке попередження пролунало наприкінці щорічного саміту Групи семи (G7) в Італії.

«Триваюча підтримка Китаєм оборонно-промислової бази Росії дозволяє Росії продовжувати незаконну війну в Україні та має значні та широкі наслідки для безпеки», — йдеться в комюніке лідерів G7 у п’ятницю.

«Ми закликаємо Китай припинити передачу матеріалів подвійного призначення, включаючи компоненти зброї та обладнання, які є ресурсами для оборонного сектора Росії», – мовиться у документі.

Лідери також пригрозили подальшими діями, включаючи санкції, щоб покарати китайські організації, які, за їхніми словами, допомагають Росії обходити ембарго Заходу та допомагають "воєнній машині" Росії.

«Ми продовжуватимемо вживати заходів проти акторів у Китаї та третіх країнах, які матеріально підтримують російську воєнну машину, включаючи фінансові установи, відповідно до наших правових систем, та інші суб’єкти в Китаї, які сприяють придбанню Росією товарів для її оборонно-промислової бази», — йдеться в спільному документі.

Американські офіційні особи звинуватили Китай у тому, що він допомагає Росії розширювати військове виробництво. Ідеться про експорт напівпровідників, матеріалів і верстатів, які, за їхніми словами, дозволяють Москві нарощувати виробництво танків, боєприпасів і бронетехніки.

Сполучені Штати посилили дипломатичні зусилля, щоб переконати Європу зайняти жорсткішу позицію щодо Китаю та його ролі в допомозі Росії у військово-промисловому комплексі, зауважує американський телеканал CNN.

У заяві лідери Групи семи пообіцяли запровадити «обмежувальні заходи для запобігання зловживанням і обмеження доступу до наших фінансових систем».

Пекін відкидає звинувачення, заявляючи, що не надавав зброю жодній зі сторін і підтримує жорсткий контроль над експортом товарів подвійного використання.

Як повідомляв Голос Америки, раніше США та ЄС запровадили санкції на деякі китайські компанії, які постачають Росії матеріали "подвійного використання", які "використовуються воєнною машиною для вбивства українців і підтримки незаконної агресивної війни".

Цього тижня США запровадили нові санкції проти китайських компаній, які постачають напівпровідники до Росії.

«Китай постачає не зброю, а здатність виробляти цю зброю та доступні для цього технології», — заявив президент США Джо Байден на саміті в четвер. «Тож це, по суті, допомога Росії».

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG