Спеціальні потреби

На закінчення саміту «Великої сімки» оприлюднено декларацію


Учасники саміту «Великої сімки» і запрошені іноземні гості
Учасники саміту «Великої сімки» і запрошені іноземні гості

Лідери держав, що входять до «Великої сімки», підписали декларацію, в якій сформулювали своє бачення ряду проблем, що стоять перед людством сьогодні.

Перша частина декларації присвячена економіці. У декларації наголошується, що за рік, що минув з попереднього саміту G7, світова економіка відновлювалася після глобальної економічної кризи. Однак, «багато економіки продовжують діяти нижче свого потенціалу і для досягнення впевненого, надійного і збалансованого зростання потрібно багато роботи».

У декларації відзначено зокрема важливість розвитку жіночого підприємництва, реформ фінансових ринків, створення «справедливої і сучасної міжнародної податкової системи», знищення бар’єрів, що перешкоджають міжнародній торгівлі і т.д.

У черговій частині декларації перераховані проблеми зовнішньої політики, які члени «Сімки» мають намір спільно вирішувати. Першим пунктом у цьому переліку вказано конфлікт в Україні: «Ми повторюємо наш осуд незаконної анексії Кримського півострова Російською Федерацією…»

У декларації також містяться заклики забезпечити високий рівень ядерної безпеки (зокрема, «Сімка» пообіцяла забезпечити безпеку Чорнобильської АЕС), підтримувати безпеку мореплавання, зміцнювати систему міжнародних договорів і міжнародних правил торгівлі зброєю, боротися з поширенням зброї масового ураження, забезпечити мирний характер іранської ядерної програми. G7 засудила дії Північної Кореї з розвитку ядерних і ракетних програм, і порушення правлячим режимом прав людини.

Сім провідних держав світу підкреслили важливість пошуку дипломатичних рішень конфліктів і вітали роль ООН у вирішенні конфліктів в Сирії, Лівії та Ємені. Вони також заявили про необхідність розв’язання ізраїльсько-палестинського конфлікту, на основі принципу «дві держави для двох народів».

У декларації висловлюється заклопотаність «безпрецедентними» потоками біженців і мігрантів і виражається заклик дозволити кризи, які стали причинами цих явищ. «Сімка» також підкреслила свою прихильність боротьбі з міжнародним тероризмом і привітала зусилля міжнародної коаліції по боротьбі з «Ісламським державою». У декларації йдеться також про необхідність боротьби з глобальною зміною клімату і забезпечення гарантій енергетичної безпеки світу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG