Спеціальні потреби

Фюле поговорить з Януковичем про Тимошенко і саміт


Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле
Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле

З терміновим непублічним візитом в Україну прибуває комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. Візит єврокомісара присвячений підготовці саміту Україна-Євросоюз, який відбудеться рівно за тиждень, 19 грудня.

У Києві на європейського гостя чекають увечері в понеділок. Планується, що зустріч з єврокомісаром проведе президент України Віктор Янукович. Як повідомила прес-служба глави держави, зустріч відбудеться о 18:30 у форматі «за зачиненими дверима». Передбачено кілька хвилин протокольної зйомки і жодних виходів до преси.

Під час бесіди, вочевидь, знову йтиметься про справу Тимошенко. Більше того – Фюле планує відвідати заарештовану екс-прем’єрку в камері Лук’янівського СІЗО. Про це повідомили у представництві Єврокомісії в Україні. «Питання розглядається», – підтвердили у представництві, уточнивши, однак, що остаточної програми візиту Фюле в Україну ще нема.

Позаплановий візит єврокомісара в Україну відбувається з ініціативи європейської сторони. І як стверджує багато хто з українських оглядачів, цей візит є останньою спробою європейських політиків «напоумити» українську владу перед історичним самітом.

Таку думку висловив, зокрема, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Як він додав, ще кілька днів тому він був впевнений, що Угоду про асоціацію України з ЄС парафують під час саміту, однак після другого арешту Тимошенко надії, за його словами, зникають як ранковий туман.

Натомість в успішності майбутнього саміту впевнений чинний міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. Про це глава МЗС заявив у понеділок. «Я переконаний, що у нас є всі можливості отримати успішний саміт 19 числа», – сказав Грищенко. Як він додав, Угода про асоціацію це не подарунок Україні, це взаємовигідна угода. Міністр роз’яснив також, що візит комісара Фюле – це черговий етап підготовки до саміту.

Під час свого візиту в Україну Штефан Фюле, як очікується, матиме також зустріч з міністром Грищенком. Терміновий візит єврокомісара триватиме до половини дня вівторка.

Нагадаємо: на саміті 19 грудня Україна сподівається парафувати Угоду про асоціацію між Україною і Європейським Союзом.

Європарламент 1 грудня дав «зелене світло» процесу, рекомендувавши парафувати Угоду до кінця нинішнього року, без висування будь-яких додаткових умов.

Однак 8 грудня українська влада вдалася до демаршу, провівши суд у тюремній камері над Юлією Тимошенко і заарештувавши її вдруге.

Нагадаємо також: у вересні на Ялтинському форумі Віктор Янукович особисто пообіцяв Штефану Фюле знайти рішення у справі Тимошенко через декриміналізацію застарілих статтей Кримінального кодексу, за якими її було засуджено. Принаймні так українського гаранта зрозуміли європейці. Натомість Янукович пізніше заявив, що нічого не обіцяв.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG