Спеціальні потреби

Фюле поговорить з Януковичем про Тимошенко і саміт


Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле
Комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле

З терміновим непублічним візитом в Україну прибуває комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. Візит єврокомісара присвячений підготовці саміту Україна-Євросоюз, який відбудеться рівно за тиждень, 19 грудня.

У Києві на європейського гостя чекають увечері в понеділок. Планується, що зустріч з єврокомісаром проведе президент України Віктор Янукович. Як повідомила прес-служба глави держави, зустріч відбудеться о 18:30 у форматі «за зачиненими дверима». Передбачено кілька хвилин протокольної зйомки і жодних виходів до преси.

Під час бесіди, вочевидь, знову йтиметься про справу Тимошенко. Більше того – Фюле планує відвідати заарештовану екс-прем’єрку в камері Лук’янівського СІЗО. Про це повідомили у представництві Єврокомісії в Україні. «Питання розглядається», – підтвердили у представництві, уточнивши, однак, що остаточної програми візиту Фюле в Україну ще нема.

Позаплановий візит єврокомісара в Україну відбувається з ініціативи європейської сторони. І як стверджує багато хто з українських оглядачів, цей візит є останньою спробою європейських політиків «напоумити» українську владу перед історичним самітом.

Таку думку висловив, зокрема, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Як він додав, ще кілька днів тому він був впевнений, що Угоду про асоціацію України з ЄС парафують під час саміту, однак після другого арешту Тимошенко надії, за його словами, зникають як ранковий туман.

Натомість в успішності майбутнього саміту впевнений чинний міністр закордонних справ Костянтин Грищенко. Про це глава МЗС заявив у понеділок. «Я переконаний, що у нас є всі можливості отримати успішний саміт 19 числа», – сказав Грищенко. Як він додав, Угода про асоціацію це не подарунок Україні, це взаємовигідна угода. Міністр роз’яснив також, що візит комісара Фюле – це черговий етап підготовки до саміту.

Під час свого візиту в Україну Штефан Фюле, як очікується, матиме також зустріч з міністром Грищенком. Терміновий візит єврокомісара триватиме до половини дня вівторка.

Нагадаємо: на саміті 19 грудня Україна сподівається парафувати Угоду про асоціацію між Україною і Європейським Союзом.

Європарламент 1 грудня дав «зелене світло» процесу, рекомендувавши парафувати Угоду до кінця нинішнього року, без висування будь-яких додаткових умов.

Однак 8 грудня українська влада вдалася до демаршу, провівши суд у тюремній камері над Юлією Тимошенко і заарештувавши її вдруге.

Нагадаємо також: у вересні на Ялтинському форумі Віктор Янукович особисто пообіцяв Штефану Фюле знайти рішення у справі Тимошенко через декриміналізацію застарілих статтей Кримінального кодексу, за якими її було засуджено. Принаймні так українського гаранта зрозуміли європейці. Натомість Янукович пізніше заявив, що нічого не обіцяв.

XS
SM
MD
LG