Спеціальні потреби

З чорної п’ятниці в Америці стартував сезон святкових розпродажів


П’ятниця після Дня подяки в Америці офіційно відкриває сезон святкових розпродажів. Її називають Чорна п’ятниця. Але не тому, що у цей день відбувається щось страшне, а тому що торгівці цього дня очікують отримати великі прибутки, які, за традицією, вписуються у бухгалтерські звіти чорними чорнилами. Втім, багато американців, Чорну п’ятницю почали ще у четвер - на День подяки, вишукуючись у довжелезні черги, щойно закінчивши святкового індика. Деякі крамниці відчинили свої двері вже опівночі. Очікується, що протягом цих вихідних в американські магазини прийде понад сто п’ятдесят мільйонів людей, які витратять загалом близька чотирьохсот шістдесяти мільярдів доларів. За оцінками експертів, продажі цього року на два і вісім десятих відсотки перевищать показники минулого року.

Так, поки хтось налягав на індика у затишному колі родини, інші вичищали полиці крамниць.

«Я купив чотири телевізора. Заощадив десь п’ятсот доларів», – говорить Джон Пості.

З огляду на те, що в країні високий рівень безробіття, а впевненість споживачів у завтрашньому дні низька, торгівці опинилися в умовах жорсткої конкуренції, борючись за кожний долар, який американці готові витратити цього святкового сезону.

«Вони знають, що покупці мають обмежену кількість грошей які вони готові витратити. Тому торгівці намагаються першими схопити ці гроші», – каже економічний оглядач Ден Грандпре.

Найбільш завзяті споживачі прийшли у магазини опівночі. Так, в крамниці електронних товарів «Бест Бай», яка відчинила свої двері рівно о дванадцятій, сорока двох дюймовий телевізор, який у звичайний день коштує 600 доларів, можна було придбати за двісті. У більшості магазинів одягу, усі товари продавалося зі знижкою до 40 відсотків, але лише до опівдня.
Черги по всій країні за кілька годин до відкриття крамниць - неймовірні. Біля цього магазину в Атланті зібралось близька семисот людей. У деяких містах споживча істерія переросла у справжні сутички.

«Тут група молодих людей почали бійку, потім я почули навіть постріли, люди почали втікати», – розповідає свідок інциденту.

Але для більшості людей, чорна п‘ятниця минула менш драматично. І крамниці не втомлювалися заманювати до себе покупців рекламою про неймовірні знижки.

«Цей день визначить, наскільки успішним був цілий рік, так що ми сподіваємось, що американці вирішать підтримати економіку та прийдуть у магазин», – каже менеджер мережі «Сірс» Джулія Кінґ.

Великі знижки пропонують і в інтернеті. На одному з сайтів без зайвих черг все можна придбати зі знижкою у тридцять відсотків та з безкоштовною доставкою. Економісти очікують, що онлайн продажі цього святкового сезону перетнуть позначку у 50 мільярдів доларів.

XS
SM
MD
LG