Спеціальні потреби

Організація Freedom House про політичну свободу в Криму


Безпартійна, неурядова організація Freedom House, яка вивчає стан демократії, політичної свободи і прав людини у світі, оприлюднила доповідь, частина якої стосується ситуації в Криму.

«Росія, говориться в документі, повинна дотримуватися міжнародного права, що стосується окупації, заявив віце-президент з міжнародних програм Роберт Герман. Російські сили повторно порушують основні юридичні принципи. В Криму, читаємо в документі, вже не російські органи влади не дотримуються основних прав людини.

Freedom House нагадує, що у січні минулого троку, окупаційні сили затримали в Криму відомого кримськотатарського юриста Еміля Курбедінова та його клієнта Сейрана Салієва. Курбадінова заарештовано і негайно засуджено за звинуваченням у пропаганді та поширенні нацистських символів. Салієва, як передбачається, буде звинувачено у тероризмі. Салієва – громадського активіста, який повідомив про обшуки квартир кримських татар, звинувачено з зв’язках з організацією Гізб-ут-Тагрір, яку в Росії вважають терористичною.

У доповіді Freedom House подано також приклад Миколи Полозова, юриста, який захищав інтереси лідера кримських татар Ульмі Умерова. Умеров був заступником голови Меджлісу. Його звинувачено в сепаратизмі за критику спроб Росії анексувати Крим, і піддано психіатричному лікуванню. Тепер він перебуває під домашнім арештом і проти нього продовжується слідство.

У частині доповіді Freedom House про ситуацію в Криму у 2016 році подано оцінку як «Not Free in the World and Not Free in Freedom in the Press», тобто «не вільний у світі і не вільний щодо свободи преси».

Дивіться також: На автовиставці у Вашингтоні представлені новинки автопрому

На автовиставці у Вашингтоні представлені новинки автопрому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

XS
SM
MD
LG