Спеціальні потреби

Забезпечити безперешкодне пересування носіям ВІЛ - вимагають правозахисники


Нині у 46 країнах діють певні обмеження прав ВІЛ-позитивних. Обмеження на в’їзд хворих були введені на початку епідемії, коли про вірус знали дуже мало.
В ході виступів на міжнародній конференції з питань СНІДУ, яка зараз триває у Вашингтоні, більше 20 керівників провідних світових корпорацій закликали зняти обмеження на вільне пересування людей із ВІЛ. Нинішня конференція – вперше за 22 роки проходить у США.

До останнього часу у країні діяла заборона на в’їзд до США людей із ВІЛ. Її два роки тому скасував Барак Обама. Існує сподівання, що незабаром цей приклад наслідують інші країни.

Марма Пальма, представниця аборигенної народності Нової Зеландії, і захисниця прав людей хворих на ВІЛ-СНІД. Марма живе із ВІЛ вже 19 років. Протягом дії заборони на в’їзд хворих до США, вона 6 разів порушувала її і приїжджала до Америки.

"Існує три шляхи зараження на СНІД – незахищений секс, обмін використаними шприцями та від матері до дитини. Я не планую робити щось з цього переліку у США. Вимога повідомляти про те, що я ВІЛ-позитивна була образлива", - каже захисниця прав ВІЛ-інфікованих.

США скасували цю заборону 2 роки тому. Нині у 46 країнах діють певні обмеження прав ВІЛ-позитивних. Обмеження на в’їзд хворих були введені на початку епідемії, коли про вірус знали дуже мало.

Критики кажуть, що заборона непотрібна і порушує права людини.

"Заборона на подорожі невдале рішення, адже вона змушує людей приховувати хто вони. Окрім того через заборону, люди, які реально можуть допомогти вирішенню проблем ВІЛ-СНІДУ не можуть брати участь у важливих міжнародних заходах", - каже Річард Еліотт, директор Канадської правової мережі віл-інфікованих.

Мішель Тобін з Австралії, вітає рішення Сполучених Штатів. У 2006-му році під час пересадки у Лос-Анджелесі дорогою до Канади, вона повідомила, що ВІЛ-інфікована імміграційну службу США. На неї чекала неприємна розмова.

"Вони питали навіщо я прибула до США. Це було дуже неприємно. До мене ставились як до злочинця", - розповідає Мішель.

Але питання які залишаються в анкеті на отримання американської теж викликають критику. Як то питання про вживання наркотиків та участь у проституції. Правозахисники зауважують, що наркозалежні та працівники секс індустрії є важливою частиною боротьби із ВІЛ і повинні мати дозвіл відвідувати США.

Квінсі МакЕван з Гайани, захищає права робітників секс індустрії. Вона каже, що питання відбили у її знайомих бажання відвідати конференцію у Вашингтоні.

"Вони просто знали, що якщо вкажуть, що є працівниками секс індустрії, то просто не отримають візу", - каже Квінсі.

Прихильники зняття заборони стверджують, що існуючі методи лікування дозволяють людям із ВІЛ жити нормальним життям і мінімізують можливість передачі вірусу.
XS
SM
MD
LG