Спеціальні потреби

У Франції кажуть, щоб Трамп не втручався в антиурядові протести і розслідують можливі російські сліди


Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан підтвердив розслідування можливого зовнішнього втручання у протестних рух у Франції
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан підтвердив розслідування можливого зовнішнього втручання у протестних рух у Франції

Президент Франції Еммануель Макрон скликав у понеділок зустріч з представниками профспілок та об’єднань працедавців перед тим, як виступити зі зверненням до країни, щоб вгамувати пристрасті на тлі кількатижневих протестів у Парижі та деяких інших містах.

Французький міністр закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан напередодні в інтерв’ю групі французьких ЗМІ коментував закиди про можливе зовнішнє втручання.

Ле Дріан зокрема коментував слова президента Трампа, який у суботу написав у Twitter: “Паризька угода (міжнародна кліматична угода) виявилась не такою вигідною для Парижа. Протести і заворушення повсюди у Франції. Люди не хочуть платити великі суми грошей, головно країнам третього світу (якими керують у сумнівний спосіб), щоб, можливо, допомогти довкіллю. Скандують: “Ми хочемо Трампа!” - Люблю Францію”.

На думку міністра французькі демонстранти не скандували англійською, а відео кадри зі скандуванням “We want Trump” (Ми хочемо Трампа) напевне взяті з подій у Лондоні під час візиту американського президента кілька місяців тому.

Урядовець підкреслив, що французький уряд не коментує внутрішньополітичні американські справи, і що такий принцип повинен бути взаємним.

Підозри російського сліду

Міністр закордонних справ Ле Дріан також підтвердив, що французькі служби безпеки розглядають повідомлення, що сотні пов’язаних з Росією джерел у соціальних медіа намагалися посилити протестні настрої у Франції.

Учасники протестного руху “жовтих жилетів” організовуються через соціальні мережі і досі не були пов’язані з політичними партіями, чи організаціями.

“Відбувається розслідування. Я не буду коментувати до того, як розслідування дійде висновків”, - сказав Ле Дріан.

Видання La Parisien повідомило, що розслідування проводить Генеральний секретаріат оборони і національної безпеки - відомство, що підпорядковується прем’єр-міністрові Франції.

При цьому La Parisien наголошує, що офіційні джерела наразі стримані і не висловлюють якихось конкретних обвинувачень.

Британська газета The Times, посилаючись на компанію New Knowledge, написала, що у Twitter зафіксували спалах активності джерел, які зазвичай поширюють дезінформацію, і що у тисячах дописів використані фотографії, зокрема поранених демонстрантів, що виглядають намаганнями посилити обурення діями французької поліції.

Організація Alliance for Securing Democracy (Альянс на захист демократії), також вказує на активність пов'язуваних з Росією автоматизованих джерел у Твіттері, які масово поширювали інформацію про протести “жовтих жилетів”.

Alliance for Securing Democracy є підрозділом German Marshall Fund of the US (Німецького фонду Маршала США).

Чому протести?

Початком протестного руху так званих “жовтих жилетів”у Франції стали демонстрації у листопаді проти запровадження спеціального податку на пальне.

Уряд планував використати ті гроші на розвиток відновлюваної енергетики.

Через протести уряд скасував запровадження податку, але демонстрації переросли у більший рух з вимогами підвищення зарплат і пенсій, зниження податків та із закликами до відставки президента Макрона, якого демонстранти звинувачують у нерозумінні проблем бідніших верств французького суспільства.

Наймасовішими були демонстрації 17 листопада, коли на вулиці вийшли понад 280 тисяч людей. Тоді одна людина загинула, понад 400 зазнали поранень і 73 були заарештовані.

8 грудня в демонстраціях брали участь понад 135 тисяч осіб, 118 зазнали поранень і 1220 були затримані поліцією.

Дивіться також: У регіонах США оголошують надзвичайний стан через сніговий шторм

У регіонах США оголошують надзвичайний стан через сніговий шторм. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG