Спеціальні потреби

У Парижі відбуваються наради Великої двадцятки (G20)


Міністр фінансів Фрнації Кристина Лаґард
Міністр фінансів Фрнації Кристина Лаґард

Представники національних банків і фінансових організацій з двадцяти провідних країн світу і країн, що розвиваються, які входять до так званої Великої двадцятки, на нарадах у Парижі обмірковують питання дисбалансу у глобальній економіці.

На дводенних нарадах, які розпочалися у п’ятницю, обговорюється спосіб вимірювання дисбалансів, які, на думку деяких міністрів, можуть спричинити нову фінансову кризу.

Міністр економіки і фінансів Франції Кристина Лаґард заявила, що це питання буде «жваво обговорюватися», тому що, за її словами, «деякі країни не хочуть бути названими як ті, що дотримуються такої чи іншої політики».

Пані Лаґард сказала, що досягнення угоди у принципі було б великим кроком вперед. Вона також сказала, що членські країни могли б тоді зосередити увагу на напрямних, метою яких було б запобігти відхиленню від шляху зростання, який є найкращим для міжнародного співтовариства.

Велика двадцятка зокрема занепокоєна наслідками переливання великого капіталу, що збільшує курс національної валюти і викликає дисбаланс у торгівлі.

Під особливим тиском опинився Китай, від якого вимагають, щоб він підняв курс своєї валюти. Нинішній курс, кажуть представники США та інших країн, дає Китаєві переваги над торговельними партнерами.

Торішні наради Великої двадцятки, які відбулися в листопаді в Сеулі, закінчилися без конкретних результатів.

XS
SM
MD
LG