Спеціальні потреби

У США запроваджено нову схему здорового харчування


Понад третина дорослих американців і 17% дітей страждають на ожиріння. Проблема набула епідемічного характеру. Тож уряд США розгорнув масштабну кампанію пропаганди здорового способу життя. На чолі боротьби з ожирінням перша леді країни Мішель Обама. Саме вона представила американцям нову, спрощену схему здорового харчування.

Раніше урядова схема споживання корисних речовин була складена у формі піраміди, кожний сегмент якої показував скільки і які продукти треба споживати протягом дня. Піраміда була досить складна для розуміння навіть для спеціалістів. Нові рекомендації розроблені Міністерством охорони здоров’я, виглядають як тарілка, на якій намальовано скільки на ній повинно бути овочів, фруктів, продуктів які містять протеїн та зернових. Нова система значно спрощує процес здорового харчування.

«Ми усвідомили, що нам потрібно щось просте і зрозуміле не лише в навчальній кімнаті чи лабораторії, а за столом вдома, чи у шкільній їдальні. Нам потрібно було винайти щось зручне і просте. Саме тому мені дуже сподобалась ідея тарілки. Адже коли мова заходить про їжу, що може бути простіше і зручніше ніж тарілка?» – зазначила Мішель Обама.

Перша леді переконана, що новий підхід зрозумілий навіть дітям. Здається, що її теорія працює. Чимало експертів вже привітали нові, спрощені інструкції з правильного харчування.

«Я у захваті від тарілки. Як педіатр, я користуватимусь нею для навчання батьків», – ділиться лікар Ричард Бессер.

Хвороби пов’язані з ожирінням коштують американцям понад 150 мільярдів доларів щороку. Тож в адміністрації США вважають боротьбу з епідемію ожиріння важливою складовою економічного майбутнього країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG