Спеціальні потреби

Пісні та танці чорношкірих районів Вашингтону - серед тем фестивалю Folklife


Серія подій присвячених культурі афроамериканців Вашинтону - одна із цікавих новинок цьогорічного фестивалю Народної творчості (Smithsonian Folklife Festival), який організовує Смітсонівський інститут.

Міська культура чорношкірих американців одночасно черпає натхнення із непростої історії афроамериканців у США, американської культури взагалі та традицій різних країн Африки.
Головними каналами передачі культури до наступних поколінь у місті є музика та мистецтво.
Пісні та танці артистів, які виступають на фестивалі репрезентують африканські традиції глибоко укорінені у чорношкірих громадах південно-східних районів Вашингтону.

«Таратібу» - це південноафриканський танець, який поєднує рухи з військових тренувань та африканські традиції.

Арла Скот, яка керує танцювальною трупою каже, що займаючись у колективі підлітки дізнаються про своє коріння.

"Таратібу вчить дітей історії, повазі до однолітків, до старших та до громади. Заняття також показують наскільки важливо нам, афроамериканцям, об’єднувати зусилля щоб досягти успіху у цій країні", - пояснює Арла Скот.

На фестивалі відвідувачі зможуть осягнути, динаміку відносин у спільнотах та зрозуміти, яким чином вони зберігати та передають свої традиції за допомогою танців, мистецтва та музики.

Для "чорошкірих" районів Вашингтону характерна присутність африканських мотивів – надто настінні фрески, графіті. Мистецтво оповідати історії – також давня та славна традиція. Мистецтво Репу, яке виникло у афро-американських громадах та уходить корінням в африканські традиції – також на сцені фестивалю.

"У південно-східних районах міста африканські традиції передаються через церкви, до яких ходять місцеві мешканці, та через танці. Це дуже багата та жива традиція, яка заслуговує , щоб про неї розповіли. Зрештою в культурному плані Вашингтон знаменитий завдяки речам, які виникли у південно-східних районах", - підсумовує художник Джо Колман.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG