Спеціальні потреби

У фінляндському місті Турку поліція затримала чоловіка, який поранив ножем кількох людей


Ринок у місті Турку, де стався інцидент
Ринок у місті Турку, де стався інцидент

За повідомленням поліції, у місті Турку, що в південно-західному районі Фінляндії, невідомий чоловік поранив ножем кількох людей.

Поліція поранила нападника в ногу і арештувала його у зв’язку з атакою.

На сторінці у Twitter Поліцейська служба південно-західної Фінляндії помістила таке повідомлення:

«Кількох людей поранено в центральному Турку. Поліція поранила запідозреного злочинця. Затримано одну особу».

Згідно з найновішими повідомленнями, нападник убив двох людей і кількох поранив. Шістьох поранених госпіталізовано. Газета Ilta-Sanomat повідомила, що в ході атаки поранено восьмеро людей.

Незабаром після інциденту поліція заявила, що громадськість повинна уникати центру міста, але через кілька годин цю рекоментацію скасовано.

Хоча не вдалося отримати інформацію від розвідувальної служби, поліція повідомила про додаткові заходи безпеки в аеропорту в Гельсінки і на залізничних вокзалах.

Невідомі мотиви атаки, яка сталася наступного дня після двох атак в Іспанії, одна в центрі Барселони, де автомобіль врізався у натовп людей, вбиваючи 13-ох із них, і другої – в містечку дещо на південь від Барселони. Там загинула одна особа.

У червні розвідувальна служба отримала інформацію про пов’язані з екстремістами плани атаки в країні. Після цього рівень загрози змінено з «низький» до «підвищений».

У заяві розвідки сказано: «Найбільша терористична загроза у Фінляндії і далі походить від індивідуальних осіб або невеликих груп, які мотивовані радикальною ісламістською пропагандою або терористичними організаціями, які заохочують їх.

У заяві також сказано, що збільшена загроза в країні є результатом того, що десятки іноземних бойовиків подорожують, щоб приєднатися до ІДІЛ, і займають дедалі вищі посади в цьому радикальному ісламістському угрупованні.

Згідно з розвідкою, до кінця 2015 року приблизно 70 дорослих фінів відвідали Ірак і Сирію, що вступити до угруповання «Ісламська держава».

Незважаючи на те, Світовий економічний форум називає Фінляндію однією з найбезпечніших країн світу.

Дивіться також: У передмісті Вашингтона пройшов перший любительський американсько-український турнір із жіночого хокею

XS
SM
MD
LG