Спеціальні потреби

Виявлено таємну фінансову систему, яку Росія використовує для підтримки бойовиків на Донбасі


Президент Росії Путін та президент невизнаної Південної Осетії Анатолій Бібілов
Президент Росії Путін та президент невизнаної Південної Осетії Анатолій Бібілов

Видання The Washington Post дослідило як Південна Осетія стала центром тіньових фінансів Росії.

"Репортаж з Південної Осетії: всередині прихованої фінансової системи, яка дозволяє Росії уникати санкцій і підтримувати повстанців на сході України", - так представив своє дослідження журналіст The Washington Post Антон Трояновський у Twitter.

Прямі фінансові відносини з цими контрольованими Росією територіями заборонено міжнародними санкціями, але Росія вибудувала таємну систему, яка дозволяє їй обходити фінансові санкції і підтримувати фінансово свої формування в Україні, Грузії та Молдові, йдеться в дослідження.

Гроші зі східної України переводять до Південної Осетії, потім до Росії, де за них купують паливо та будівельних матеріалів, які прямо надходять з Росії до східної України, виявив WP на основі інтерв'ю з впливовими особами Південної Осетії .

Таким же чином відбувається і експорт. Цього року через Південну Осетію було переведено більше 150 мільйонів доларів, за оцінками так званої податкової служби територій контрольованих Росією, дані якої потрапили до видання.

Для переказу коштів використовується Міжнародний розрахунковий банк в Південній Осетії. Гроші надходять до банку з контрольованих Росією територій на сході України. Потім їх перераховують до Росії. За ці гроші купуються російські матеріали та продукти, які доставляються в основному вантажівками з Росії на Донбас через непідконтрольну Україні частину міжнародного кордону з Росією.

Як раніше повідомляв "Голос Америки", в ОБСЄ неодноразово наголошували на тому, що контрольовані Росією сили на сході України обмежують можливості спеціальної моніторингової місії в спостереженні за кордоном.

"Росія значно обмежила пересування команд спостереження на пунктах перетину кордонів, де вона також забороняє використання дронів, біноклів та камер", - зауважив в своєму зверненні до Постійної ради ОБСЄ у жовтні, тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан.

Тоді, під прикриттям темряви, місія зафіксувала, як кордон в напрямку з Росії до України перетнули конвої вантажівок та військове устаткування. "Вміст цих вантажівок нам невідомий, очевидно, Москва не хоче, щоб ми знали", - заявляє Каміан. Така поведінка, за заявою посадовця, ще раз підтверджує, що спостережна та моніторингова місії мусять отримати повний доступ до міжнародно визнаного кордону між Росією та Україною, йдеться в заяві.

В січні США запровадили санкції проти компанії зареєстрованій в Південній Осетії "Внєшторгсервіс" за сприяння так званим посадовцям самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" в уникненні санкцій при продажі вугілля з Донбасу.

Дивіться також: ​Україна та Велика Британія продовжать посилювати оборонну співпрацю

XS
SM
MD
LG