Спеціальні потреби

Бюджет України отримає 4,5 мільярда доларів підтримки у найближчі тижні - міністр фінансів США


Дженнет Єллен під час зустрічі 11 жовтня з міністром фінансів України Сергієм Марченком у Вашингтоні. Фото зроблене 11 жовтня 2022 року. Фото REUTERS/JONATHAN ERNST
Дженнет Єллен під час зустрічі 11 жовтня з міністром фінансів України Сергієм Марченком у Вашингтоні. Фото зроблене 11 жовтня 2022 року. Фото REUTERS/JONATHAN ERNST

США продовжать фінансову підтримку України та закликають міжнародних партнерів активізуватись і робити більше у цьому напрямку. Про це заявила міністерка фінансів США Дженнет Єллен під час зустрічі 11 жовтня з міністром фінансів України Сергієм Марченком у Вашингтоні.

«Два тижні тому Конгрес схвалив 4,5 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки України, і я з радістю оголошую, що Сполучені Штати мають намір виділити ці кошти українському уряду найближчими тижнями», - заявила Дженнет Єллен на початку зустрічі із міністром фінансів України.

Два тижні тому Конгрес схвалив 4,5 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки України і я з радістю оголошую, що Сполучені Штати мають намір виділити ці кошти українському уряду найближчими тижнями
міністр фінансів США Дженнет Єллен

Єллен наголосила на тому, що «США прагнуть надати кошти (Україні) якнайшвидше». Міністр фінансів США підкреслила, що загальна економічна допомога Сполучених Штатів Україні сягнула 13 мільярдів доларів.

«Дозвольте мені чітко сказати: міжнародна підтримка України - це колективні зусилля. Ми закликаємо наших партнерів і союзників приєднатися до нас, виконуючи свої обіцянки Україні, та активізувати зусилля – як для того, щоб допомогти Україні продовжувати надавати основні державні послуги, так і для того, щоб допомогти Україні почати розбудову та відновлення», - заявила Єллен.

Раніше під час засідання міністрів фінансів і сільського господарства G20, Єллен засудила ракетні атаки Росії по українських цивільних об’єктах і назвала їх «варварськими»: «Варварські ракетні атаки президента Володимира Путіна забрали невинні життя».

За повідомленнями Світового банку, у середу, 12 жовтня, під спільним керівництвом українського уряду, групи Світового банку та МВФ відбудеться засідання круглого столу міністрів, на якому обговорюватимуть потреби України в фінансуванні, пріоритети підтримки основних послуг під час війни, а також проекти з пріоритетного відновлення та реконструкції.

Нагадаємо, що раніше, як повідомляв Голос Америки, Єллен закликала країни об'єднати зусилля, щоб допомогти стримувати основні виклики, включаючи зростання цін на енергоресурси, ризики для продовольчої безпеки, боргової кризи та інше.

Серед заходів зі стримування цін на енергоресурси Єллен назвала намір "Групи семи" та ЄС встановити "цінову стелю" на російську нафту, що обмежить можливості торгувати російською нафтою за ціною вище встановленої, і за задумом союзників, не дозволить Путіну отримувати надприбутки від нафтоторгівлі.

Дивіться також: ППО для України: нові заяви США та союзників. ЧАС-ТАЙМ

ППО для України: нові заяви США та союзників. ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

XS
SM
MD
LG