Спеціальні потреби

Американських школярів почали навчати фінансовій відповідальності


У штаті Вірджинія відкриваються так звані Фінансові парки, що допомагають дітям краще розуміти гроші і ефективно ними розпоряджатися. Програму започаткувала громадська організація «Junior Achievement USA».

Школа привезла дітей у торговельний центр із конкретною метою – застосовувати на практиці знання, які вони отримали на уроці з управління фінансами. Дорослість проявляється у тому, що молоді люди вчаться розпоряджатися своїми грошима.

Дітей попросили розробити бюджет на 18 речей, які є частиною кожного сімейного бюджету, як от комунальні послуги, страхування, продукти харчування. Кожен пункт бюджету представлений певною крамницею, де пропонуються різні варіанти витрат. Перед тим як щось придбати учні повинні перевірити свою купівельну спроможність через картку, що містить інформацію про доходи і кількість членів у сім’ї. Підлітків також вчать відслідковувати вартість акцій, якщо вони інвестують у цінні папери.

Фінансовий парк у Вірджинії відкрився минулого року. Загалом у країні таких парків уже 15. Ініціатором їх створення виступила громадська організація, яка пропагує фінансову відповідальність серед молоді.

«З часу фінансової кризи попит на Фінансові парки у всій країні значно зріс. У нас є ще кілька в стадії проектування та на етапі будівництва», – каже засновник організації Ед Ґреньєр.

Викладання фінансової грамотності лише віднедавна стало частиною шкільної програми у Вірджинії. У вірджинському повіті Ферфакс освітяни пішли навіть далі. Відтепер усі 8-микласники повинні будуть провести цілий день у такому парку.

Для підлітків це не останній урок з фінансової грамотності. Вірджинія і ще 12 американських штатів вимагають, аби учні старших класів пройшли ще один урок з фінансового управління, якщо вони хочуть отримати атестат про середню освіту.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG