Спеціальні потреби

ФБР допомагає Україні збирати докази воєнних злочинів Росії


Прокурор у справах про воєнні злочини працює на місці ексгумації тіл цивільних у місті Ізюм, нещодавно звільненому українськими Збройними силами, 18 вересня 2022. REUTERS/Umit Bektas
Прокурор у справах про воєнні злочини працює на місці ексгумації тіл цивільних у місті Ізюм, нещодавно звільненому українськими Збройними силами, 18 вересня 2022. REUTERS/Umit Bektas

Україна співпрацює з Федеральним бюро розслідувань США та американськими компаніями для збирання доказів воєнних злочинів росіян, серед яких інформація про геолокацію та мобільні телефони.

Алекс Кобзанець, спеціальний агент ФБР, який раніше працював аташе з правових питань бюро в Україні, розповів на конференції з кібербезпеки RSA у Сан-Франциско, що Київ досліджує цифрову інформацію з поля бою та з міст, що перебували під окупацією, й "збір, аналіз та опрацювання цих даних - це те, в чому ФБР має досвід роботи".

За його словами, ця робота включає вивчення інформації з мобільних телефонів, судово-медичний аналіз зразків ДНК, а також аналіз частин тіла, зібраних на полі бою. "Наступний крок - це робота з національними операторами США, передача цієї інформації... отримання інформації про абонентів, отримання інформації про геолокацію, де це можливо", - додав Кобзанець.

Минулого тижня генеральний прокурор Андрій Костін повідомив американським законодавцям минулого тижня, що з початку повномасштабного вторгнення російські військові вчинили більш як 80 тисяч воєнних злочинів проти цивільного населення в Україні.

В інтерв'ю Голосу Америки Костін заявив, що Україні потрібно, щоб злочин агресії Росії було покарано на міжнародному рівні. "Якщо це буде трибунал, в якому не буде найвищого керівництва Російської Федерації – не зовсім зрозуміло, навіщо він потрібен", - наголосив генеральний прокурор.

У статті використано матеріали Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG